Mieszkaniec gminy Jednorożec nielegalnie produkował alkohol. Został zatrzymany przez policję

36-letni mieszkaniec gminy Jednorożec został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji za nielegalną produkcję alkoholu etylowego. Zabezpieczono urządzenia, 30 litrów alkoholu oraz około 100 litrów „zacieru”.

 

Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu poinformowała, że w środę, 16 marca około godz. 12.50 policjanci z wydziału kryminalnego przasnyskiej komendy policji, na posesji 36-letniego mieszkańca gm. Jednorożec, ujawnili wyrób alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru działalności gospodarczej.

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli 30 litrów alkoholu rozlanego do butelek, a także około 100 litrów tak zwanego „zacieru” oraz urządzenia, które służą do destylacji wyrobów alkoholowych.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy.

36-latek, który wytwarzał nielegalnie trunki alkoholowe naraził się na odpowiedzialność karną. Może mu grozić kara grzywny, ograniczenie, a nawet pozbawienie wolności do 1 roku. O tym zdecyduje sąd władny do wydania wyroku w tej sprawie.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
hary
hary
2 lat temu

Abstrahując trochę od tematu to zastawiam się, pewnie nie tylko ja, co w przypadku eskalacji konfliktu na nasz Kraj. Jak bohaterska będzie nasza Policja? Słyszałem, że Wojskowi już kombinują L4.