Mieszkańcy zgłosili na policję jeżdżącego w pobliżu szkoły pirata drogowego. Pod ręką trzymał butelkę wódki i piwo

Trwają czynności policji w sprawie pirata drogowego, który zlekceważył sądowy zakaz kierowania pojazdami. Jest także podejrzewany o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Szydłowo, dzięki współpracy mieszkańców z dzielnicowym. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W środę, dzielnicowy z Posterunku Policji w Szydłowie, został powiadomiony przez mieszkańców jednej z miejscowości, że w pobliżu szkoły, z dużą prędkością jeździ kierowca mitsubishi, który może być pod wpływem alkoholu.

– Okazało się, że chwilę później uderzył w ogrodzenie posesji. Został natychmiast zatrzymany przez interweniującego dzielnicowego oraz patrol ruchu drogowego. Zatrzymany, to 33 – letni mieszkaniec pow. mławskiego – informuje Anna Pawłowska z KPP Mława.

Mężczyzna zlekceważył sądowy zakaz kierowania pojazdami, a w momencie zatrzymania policjanci wyczuli od niego silny zapach alkoholu.

 

– Kierowca, przy podłokietniku w samochodzie, trzymał butelkę wódki i piwo. Nie poddał się badaniu alkotestem, został więc przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Jego pojazd został odholowany na policyjny parking, a zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Szydłowie – dodaje rzeczniczka.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
10 miesięcy temu

i prawidłowo. posiedzi może ochłonie. auto zlicytować.