Mieszkańcy wyłonili zwycięskie projekty Budżetu Obywatelskiego Powiatu Przasnyskiego

Zakończyło się głosowanie na projekty tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Powiatu Przasnyskiego. Mieszkańcy zadecydowali, że do 31 grudnia 2024 r. Starostwo Powiatowe w Przasnyszu wykona 5 zadań.

 

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego Powiatu Przasnyskiego cieszyła się znaczną popularnością, ponieważ na poszczególne projekty oddano łącznie 688 głosów.

Prezentujemy zadania, które uzyskały największą liczbę głosów; zostaną one sfinansowane z budżetu Powiatu Przasnyskiego i zrealizowane w przyszłym roku:

Miasto Przasnysz

Największą popularnością cieszył się projekt zgłoszony w Przasnyszu, który uzyskał 362 wskazań. – Jest to dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców grodu nad Węgierką, ponieważ zwycięskie zadanie obejmuje zakup zjeżdżalni i trampolin, które będzie można wykorzystywać podczas imprez plenerowych i integracyjnych na terenie całego powiatu. Zwycięski projekt o szacunkowym koszcie 36 tys. zł zatytułowano „Zabawa, terapia, relaks na całego – w naszym powiecie dostępne dla każdego” – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Gmina Czernice Borowe

Kolejnym zwycięskim projektem, tym razem z Gminy Czernice Borowe, o szacunkowym koszcie 16 tys. zł jest zadanie, obejmujące organizację eventu dla mieszkańców całego powiatu. Projekt zakłada zorganizowanie pikniku integracyjno-edukacyjnego, którego celem będzie integracja międzypokoleniowa oraz edukacja. W ramach zadania zostanie zorganizowany koncert zespołu muzycznego oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie konkursów, porad ekspertów, dmuchanych zamków, zjeżdżalni i animacji dla dzieci, którym zaoferowany zostanie także kontakt z końmi z lokalnej stajni. Do udziału w pikniku zaproszone zostaną Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu przasnyskiego, które na swoich stanowiskach przygotują potrawy w ramach konkursu kulinarnego.

Gmina Jednorożec

Najwięcej wskazań w tej gminie uzyskał projekt, który posłuży mieszkańcom gminy Jednorożec, noszący nazwę „Nauka tańca w Jednorożcu” o wartości 12 tys. zł. Będzie to połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli nic innego, jak aktywność ruchowa połączona z nabywaniem i doskonaleniem umiejętności tanecznych. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanego instruktora tańca przez kilka miesięcy 2024 r. dla dwóch grup (mniej i bardziej zaawansowanej) po 1 godzinie w tygodniu.

Gmina Krzynowłoga Mała

W Krzynowłodze zaplanowany budżet umożliwi realizację aż dwóch zadań o łącznej wartości 16 tys. zł. Będą to: „Zajęcia poprawy kultury fizycznej dla mieszkańców gminy Krzynowłoga Mała”. Grupa będzie liczyć ok. 20 osób. Zajęcia będą się odbywały raz w tygodniu w przedziale czasowym 60-90 minut każde. Przewiduje się przeprowadzenie minimum 30 zajęć dla mieszkańców gminy.

Kolejny projekt, który zostanie zrealizowany w 2024 r., będzie obejmował: „Zajęcia sportowe z gry w piłkę nożną dla dzieci z terenu gminy Krzynowłoga Mała”. Projekt przewidziany jest dla dzieci w wieku od lat 8 do 12. Grupa powinna liczyć ok. 20 osób. Zajęcia będą się odbywać od stycznia do czerwca oraz od września do grudnia; raz w tygodniu po 90 minut każde.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments