Mieszkańcy ulicy Świerczewo skarżą się na dymiące kominy

Wraz z nadejściem jesieni, na sesję rady miejskiej w Przasnyszu powrócił temat palenia w piecach. Tym razem na problem zwrócił uwagę radny Jarosław Jachimowski.

 

Do Jarosława Jachimowskiego zgłosili się mieszkańcy ulicy Świerczewo, którzy jak przekazał radny, w godzinach wieczornych przez czarny i duszący dym unoszący się z kominów, nie mogą normalnie otworzyć okna.

– Kominy domów zlokalizowanych na ulicy Świerczewo strasznie dymią. Czy ktoś to sprawdza, monitoruje? – pytał Jachimowski na sesji rady miasta. – Najgorzej jest w godzinach wieczornych. Ludzie palą nie wiadomo czym, nie można otworzyć okna i wywietrzyć domu, nie da się normalnie funkcjonować – dodał.

 

Do sprawy odniósł się burmistrz Łukasz Chrostowski.  Zaproponował mieszkańcom oraz radnym, by ci dokumentowali takie zdarzenia.

– Najlepiej fotograficznie. Warto też zgłaszać konkretne adresy. Wtedy możemy bowiem spróbować sprawdzić, czym jest palone w piecach. Oczywiście pod warunkiem, że mieszkańcy wpuszczą nas do domu. Nie bardzo możemy karać, ale myślę, że taka lekcja zapobiegawcza, profilaktyczna w postaci wizyty może się przydać – mówił.

 

Do apelu radnego Jachimowskiego przyłączył się również Arkadiusz Chmielik.

– Zgadzam się w pełni, tam naprawdę ciężko wytrzymać. Dołączam się do apelu, dołączam się do prośby radnego Jarosława Jachimowskiego. Tak naprawdę, to nie jest problem ulicy Świerczewo i tamtego osiedla, to jest problem całego miasta. To tylko potwierdza słuszność tego, o czym mówiłem, czyli musimy zrobić coś, aby tą pulę na wymianę pieców zwiększyć, bo tylko dzięki temu, możemy pomóc mieszkańcom – dodał.

 

j.b.

guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dixy
Dixy
12 dni temu

Palą śmieci swintuchy

Jan
Jan
12 dni temu

Aruś z naszych wspólnych pieniędzy chce premiować palących śmieci, daj im pieniądze, za nasze wymienią piece i będą je palić na podwórku, albo wywiozą do lasu. Nie tędy droga.

lex
lex
12 dni temu

kochany pan burmistrz,

a prawo ochrony srodowiska zna?

art 379 ust 4. Wójt, burmistrz lub prezydent miasta, starosta, marszałek województwa lub osoby przez nich upoważnione są uprawnieni do występowania w charakterze oskarżyciela publicznego w sprawach o wykroczenia przeciw przepisom o ochronie środowiska.

Kazio
Kazio
12 dni temu

Miasto powinno zakupić drony , które pobierają próbkę dymu z komina i można ustalić jakość opału i adresata ewentualnego mandatu. Nie trzeba nawet rozmawiać z kopciuchem. Zakup dronów szybko by się zwrócił z nawiązką

mania
mania
4 dni temu
odpowiada  Kazio

niestety samoloty latające nad naszymi głowami, trujące stokroć bardziej niż kominy są poza zasięgiem ,,powiatowych” dronów…. i lobby powiatowego wobec lotniczego

Dariusz
Dariusz
12 dni temu

Chyba radni nie byli na osiedlu wschód. Kopciuchy smrodzą nawet latem

imie
imie
12 dni temu

to dotyczy całego miasta. segregacja smieci na smieci palone za dnia i smieci palone w nocy. a ze trują sąsiadów, kogo to obchodzi. smutna, przasnyska rzeczywistość.

Kazio
Kazio
11 dni temu
odpowiada  imie

I siebie trują