Mieszkańcy ulicy Miodowej w Przasnyszu „toną w błocie”

W grudniu mieszkańcy osiedla Północ w Przasnyszu złożyli petycję w sprawie położenia asfaltu na kilku odcinkach dróg, w tym ulicy Miodowej. Jak zauważył radny Jarosław Włodarczyk popierający ich prośbę, ludzie w tym rejonie „toną w błocie”.

 

W ostatniej sesji Rady Miasta Przasnysz udział wzięli mieszkańcy osiedla Północ, którzy postanowili walczyć o sprawy dla nich ważne. Złożyli petycję, w której zwracają się z prośbą o remont i budowę dróg w okolicy ich zabudowań. Szczególnie zależy im na położeniu asfaltu wraz z chodnikiem na ulicy Miodowej w Przasnyszu.

– Chodzi nam o udrożnienie ulicy Miodowej. Przybliżyło by nas to do cywilizacji. Do tej pory dzieci do szkoły oraz osoby starsze chodzą tak zwaną miedzą – mówi mieszkanka Przasnysza.

Mieszkańcom osiedla zależy na położeniu asfaltu w kilku miejscach, na bardzo małych odcinkach dróg o długości od 60 do 120 metrów. Takie działanie spowodowałoby poprawę komunikacji na ulicy Miodowej, Kalinowej, Azaliowej i Malinowej.

 

Burmistrz Łukasz Chrostowski zwrócił uwagę na zasadność petycji.

– Rozumiem ideę. Rozmawialiśmy na komisjach i rzeczywiście wpłynęło pismo wielu mieszkańców państwa osiedla. Widzimy potrzebę tej inwestycji. Traktujemy ją jak najbardziej jako inwestycję zasadną. Opracowujemy teraz dokumentację techniczną. Myślę, że w ciągu najbliższych lat się jej podejmiemy, natomiast nie będzie to rok 2022 – mówi Chrostowski.

Według burmistrza osiedle Północ w ciągu ostatnich 3 lat zostało dowartościowane i powstało tam wiele inwestycji.

Radny Jarosław Włodarczyk był przeciwnego zdania, stwierdził, że 70 procent ulic w tym rejonie nie ma asfaltu, co jest ewenementem w mieście Przasnysz. Dodał, że ludzie „toną tam w błocie”.

W dyskusję wtrącił się także Arkadiusz Chmielik, który stwierdził, że być może warto rozważyć położenie asfaltu chociażby etapami, w małych kawałkach, aby w ten sposób nie obciążyć mocno budżetu, a jednocześnie pomóc mieszkańcom.

Być może warto powrócić do pomysłu radnego Piotra Kołakowskiego i stworzyć ranking ulic, które powinny zostać wybudowane, bądź wyremontowane.

Te argumenty jak najbardziej trafiły do burmistrza Łukasza Chrostowskiego. Czy prośby mieszkańców zostaną wysłuchane?

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konowal
Konowal
2 lat temu

Mogli se kupić używkę w centrum, albo mieszkanie przy kościele, albo ranczo na wsi. Tam i droga jest i miejsca parkingowe są. A im się zamarzyła chałupa w mieście. To niech cierpią. Hrabia rzecze, inwestujemy w centrum kultury i lampy ledowe. A jak inwestycje te zaczną zyski przynosić to zrobimy turniej darta z nagrodami. Nagroda nr 1 – 60 m asfaltu dla osiedla. Rankingi ulic porobią. Okaże się że to nie wizytówką miasta i ten asfalt położą w 2074. Ale podatki brać będą, coby na tańce i hulanki starczyło.

MIKI
MIKI
2 lat temu
Reply to  Konowal

W PUNKT, TEN BURMISTRZ TO PORAŻKA

OSTRA
OSTRA
2 lat temu
Reply to  MIKI

NIESTETY TO FAKT…

nie tak.
nie tak.
2 lat temu
Reply to  Konowal

„Mogli se kupić używkę w centrum, albo mieszkanie przy kościele, albo ranczo na wsi. Tam i droga jest i miejsca parkingowe są. A im się zamarzyła chałupa w mieście.” Czyli jeśli dobrze rozumiem, wszystkie Twoje posty, ataki personalne na burmistrza, krytykowanie remontu ulicy świerczewo, czy bardzo ważnego remontu MDK, związane są tylko i wyłącznie z frustracją za to, że postawiłeś chałupę w polu i w błocie i nie masz asfaltu? Fakt błoto masz do kolan, ale …”Mogli se kupić używkę w centrum, albo mieszkanie przy kościele, albo ranczo na wsi. Tam i droga jest i miejsca parkingowe są. A im… Czytaj więcej »

Konowal
Konowal
2 lat temu
Reply to  nie tak.

Świerczewo ma asfalt 🙂 i to taka roznica

Nazywanie tej ulicy wizytówką miasta ma uzasadnić remont drogi.

Konowal
Konowal
2 lat temu
Reply to  nie tak.

A tak wogole to polecam artykuł. 7 ust. 1. Ustawy o samorządzie gminnym. Sprawdź w którym punkcie są drogi a w którym MDK.

Konowal
Konowal
2 lat temu
Reply to  nie tak.

A przytoczysz jakieś sensowne inwestycje w mieście?
Ławeczka przy przystanku autobusowym?

nie tak.
nie tak.
2 lat temu
Reply to  Konowal

Na remont świerczewa ludzie czekają od lat. Na remont MDK-u ludzie czekają od lat. Chcesz im to zabrać bo sam pobudowałeś się w szczerym polu i błocie i teraz wypisujesz bzdury z nadzieją, że komuś będzie Ciebie szkoda ? Widziały gały co brały. Za co masz pretensje, że dom w polu se postawiłeś i panisko se teraz asfaltu życzy, atakując wszystkie inne inwestycje ? Czy widziałem jakieś sensowne miejsce inwestycje – ano widziałem, nie jestem zaślepiony chorą zawiścią, by negować wszystko – BO MI NIE DALI ASFALTU- krytykujesz i atakujesz tylko w jednym celu, wiedziałeś gdzie się budujesz. Twój problem,… Czytaj więcej »

Konował
Konował
2 lat temu
Reply to  nie tak.

1. Nie przytoczyłes inwestycji burmistrza, dlaczego?
2. Niech burmistrz wysypie kruszywo, będzie idealnie 😀 mi to pasi. A dlaczego nie wysypuje?
3. Hierarchia potrzeb najpierw podstawowe, później te wyższego rzędu.

nie
nie
2 lat temu
Reply to  Konował
  1. Bo mi się nie chce.
Konował
Konował
2 lat temu
Reply to  nie

Pewnie miesiąc byś szukał i jeszcze nie znalazł.

Ala
Ala
2 lat temu
Reply to  Konowal

Nic dodać nic ująć

stasiek
stasiek
2 lat temu

A tylko miła jest w Przasnyszu a zawodzie 4 ludzie sie przwracajom przez te dziury jak mruz myjaddo i x na tydzydzień posypio jak pan burmistrz obiecywał ze droga na ulicy świerczewo sawodzie bedzie zrobiona id potsaw a tu nic burmistrz do demisi

Francuz
Francuz
2 lat temu
Reply to  stasiek

Ty chyba po budaprenie pisałeś ten komentarz

Jamal
Jamal
2 lat temu
Reply to  stasiek

Mieszkaniec Zawodzia przemówił

Mati
Mati
2 lat temu
Reply to  stasiek

Wysyłam skierowanie do kacetu

Adrian
Adrian
2 lat temu
Reply to  stasiek

On miał zaświadczenie o obniżeniu wymagań edukacyjnych. 😂😂😂

Diego maraDonna
Diego maraDonna
2 lat temu

A startowal P. Grabowski to wiekszosc wybrala, teraz niech cierpia, tak sie chwalil nowymi schodami w przedszkllu 1 niech pojdzie i zobaczy jaka dziura jest w chodniku przed schodami, ale kaczkomaty stojoooo😁

nie
nie
2 lat temu

To jest kolejna sprawa dla Infoprzasnysz, wcale nie błaha – pamiętajcie, że to złote schody za 100 tyś. Jeśli są dziury, to co z dziurami ?
I co robi 10 osób w przasnyskim muzeum, ścierają kurze, czy siedzą tam sami dyrektorzy ? Ja bym chciał wiedzieć , jak to możliwe, że w takim małym muzeum z wątpliwą wystawką, pracuje 10 osób. Dziękuję.

Konował
Konował
2 lat temu
Reply to  nie

Ej muzeum coś robi. Są warsztaty, wycieczki, escape room.
To wizytówką miasta w jego centrum.

nie
nie
2 lat temu
Reply to  Konował

W sumie masz rację są warsztaty, czy do warsztatu rysunku, raz w miesiącu, a może i ze dwa razy w roku potrzeba 10 osób ? Czy do zorganizowania konkursu plastycznego dla podstawówki, potrzeba 10 osób, czy spacer po cmentarzu w Przasnyszu, wymaga pracy 10 osób, czy do zrecenzowania jakiejś książki, potrzeba 10 osób ? Czy wizyta przedszkola w dwóch salach wystawowych, wymaga 10 osób ? Co robi tam 10 osób, każdego dnia, 8 godzin dziennie, całym rokiem ? Ile tych wycieczek jest, ile tych wizyt przedszkolaków, ile tych spacerów po Przasnyszu (tropem zabytków, których nie ma)? A co robi te… Czytaj więcej »

Konował
Konował
2 lat temu
Reply to  nie

Odpowiadam: i tak wychodzi taniej niż remont mdku.
Mogli by kupić hangar po Biedronce i jeszcze 14 milionów by zostało.

Konował
Konował
2 lat temu

Oooo pamiętam debatę gdzie krągłe słowa wygrały z merytoryką.