Mieszkańcy ulicy Miodowej w Przasnyszu „toną w błocie”

W grudniu mieszkańcy osiedla Północ w Przasnyszu złożyli petycję w sprawie położenia asfaltu na kilku odcinkach dróg, w tym ulicy Miodowej. Jak zauważył radny Jarosław Włodarczyk popierający ich prośbę, ludzie w tym rejonie „toną w błocie”.

 

W ostatniej sesji Rady Miasta Przasnysz udział wzięli mieszkańcy osiedla Północ, którzy postanowili walczyć o sprawy dla nich ważne. Złożyli petycję, w której zwracają się z prośbą o remont i budowę dróg w okolicy ich zabudowań. Szczególnie zależy im na położeniu asfaltu wraz z chodnikiem na ulicy Miodowej w Przasnyszu.

– Chodzi nam o udrożnienie ulicy Miodowej. Przybliżyło by nas to do cywilizacji. Do tej pory dzieci do szkoły oraz osoby starsze chodzą tak zwaną miedzą – mówi mieszkanka Przasnysza.

Mieszkańcom osiedla zależy na położeniu asfaltu w kilku miejscach, na bardzo małych odcinkach dróg o długości od 60 do 120 metrów. Takie działanie spowodowałoby poprawę komunikacji na ulicy Miodowej, Kalinowej, Azaliowej i Malinowej.

 

Burmistrz Łukasz Chrostowski zwrócił uwagę na zasadność petycji.

– Rozumiem ideę. Rozmawialiśmy na komisjach i rzeczywiście wpłynęło pismo wielu mieszkańców państwa osiedla. Widzimy potrzebę tej inwestycji. Traktujemy ją jak najbardziej jako inwestycję zasadną. Opracowujemy teraz dokumentację techniczną. Myślę, że w ciągu najbliższych lat się jej podejmiemy, natomiast nie będzie to rok 2022 – mówi Chrostowski.

Według burmistrza osiedle Północ w ciągu ostatnich 3 lat zostało dowartościowane i powstało tam wiele inwestycji.

Radny Jarosław Włodarczyk był przeciwnego zdania, stwierdził, że 70 procent ulic w tym rejonie nie ma asfaltu, co jest ewenementem w mieście Przasnysz. Dodał, że ludzie „toną tam w błocie”.

W dyskusję wtrącił się także Arkadiusz Chmielik, który stwierdził, że być może warto rozważyć położenie asfaltu chociażby etapami, w małych kawałkach, aby w ten sposób nie obciążyć mocno budżetu, a jednocześnie pomóc mieszkańcom.

Być może warto powrócić do pomysłu radnego Piotra Kołakowskiego i stworzyć ranking ulic, które powinny zostać wybudowane, bądź wyremontowane.

Te argumenty jak najbardziej trafiły do burmistrza Łukasza Chrostowskiego. Czy prośby mieszkańców zostaną wysłuchane?

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konowal
Konowal
1 rok temu

Mogli se kupić używkę w centrum, albo mieszkanie przy kościele, albo ranczo na wsi. Tam i droga jest i miejsca parkingowe są. A im się zamarzyła chałupa w mieście. To niech cierpią. Hrabia rzecze, inwestujemy w centrum kultury i lampy ledowe. A jak inwestycje te zaczną zyski przynosić to zrobimy turniej darta z nagrodami. Nagroda nr 1 – 60 m asfaltu dla osiedla. Rankingi ulic porobią. Okaże się że to nie wizytówką miasta i ten asfalt położą w 2074. Ale podatki brać będą, coby na tańce i hulanki starczyło.

MIKI
MIKI
1 rok temu
Reply to  Konowal

W PUNKT, TEN BURMISTRZ TO PORAŻKA

OSTRA
OSTRA
1 rok temu
Reply to  MIKI

NIESTETY TO FAKT…

nie tak.
nie tak.
1 rok temu
Reply to  Konowal

„Mogli se kupić używkę w centrum, albo mieszkanie przy kościele, albo ranczo na wsi. Tam i droga jest i miejsca parkingowe są. A im się zamarzyła chałupa w mieście.” Czyli jeśli dobrze rozumiem, wszystkie Twoje posty, ataki personalne na burmistrza, krytykowanie remontu ulicy świerczewo, czy bardzo ważnego remontu MDK, związane są tylko i wyłącznie z frustracją za to, że postawiłeś chałupę w polu i w błocie i nie masz asfaltu? Fakt błoto masz do kolan, ale …”Mogli se kupić używkę w centrum, albo mieszkanie przy kościele, albo ranczo na wsi. Tam i droga jest i miejsca parkingowe są. A im… Czytaj więcej »

Konowal
Konowal
1 rok temu
Reply to  nie tak.

Świerczewo ma asfalt 🙂 i to taka roznica

Nazywanie tej ulicy wizytówką miasta ma uzasadnić remont drogi.

Konowal
Konowal
1 rok temu
Reply to  nie tak.

A tak wogole to polecam artykuł. 7 ust. 1. Ustawy o samorządzie gminnym. Sprawdź w którym punkcie są drogi a w którym MDK.

Konowal
Konowal
1 rok temu
Reply to  nie tak.

A przytoczysz jakieś sensowne inwestycje w mieście?
Ławeczka przy przystanku autobusowym?

nie tak.
nie tak.
1 rok temu
Reply to  Konowal

Na remont świerczewa ludzie czekają od lat. Na remont MDK-u ludzie czekają od lat. Chcesz im to zabrać bo sam pobudowałeś się w szczerym polu i błocie i teraz wypisujesz bzdury z nadzieją, że komuś będzie Ciebie szkoda ? Widziały gały co brały. Za co masz pretensje, że dom w polu se postawiłeś i panisko se teraz asfaltu życzy, atakując wszystkie inne inwestycje ? Czy widziałem jakieś sensowne miejsce inwestycje – ano widziałem, nie jestem zaślepiony chorą zawiścią, by negować wszystko – BO MI NIE DALI ASFALTU- krytykujesz i atakujesz tylko w jednym celu, wiedziałeś gdzie się budujesz. Twój problem,… Czytaj więcej »

Konował
Konował
1 rok temu
Reply to  nie tak.

1. Nie przytoczyłes inwestycji burmistrza, dlaczego?
2. Niech burmistrz wysypie kruszywo, będzie idealnie 😀 mi to pasi. A dlaczego nie wysypuje?
3. Hierarchia potrzeb najpierw podstawowe, później te wyższego rzędu.

nie
nie
1 rok temu
Reply to  Konował
  1. Bo mi się nie chce.
Konował
Konował
1 rok temu
Reply to  nie

Pewnie miesiąc byś szukał i jeszcze nie znalazł.

Ala
Ala
1 rok temu
Reply to  Konowal

Nic dodać nic ująć

stasiek
stasiek
1 rok temu

A tylko miła jest w Przasnyszu a zawodzie 4 ludzie sie przwracajom przez te dziury jak mruz myjaddo i x na tydzydzień posypio jak pan burmistrz obiecywał ze droga na ulicy świerczewo sawodzie bedzie zrobiona id potsaw a tu nic burmistrz do demisi

Francuz
Francuz
1 rok temu
Reply to  stasiek

Ty chyba po budaprenie pisałeś ten komentarz

Jamal
Jamal
1 rok temu
Reply to  stasiek

Mieszkaniec Zawodzia przemówił

Mati
Mati
1 rok temu
Reply to  stasiek

Wysyłam skierowanie do kacetu

Adrian
Adrian
1 rok temu
Reply to  stasiek

On miał zaświadczenie o obniżeniu wymagań edukacyjnych. 😂😂😂

Diego maraDonna
Diego maraDonna
1 rok temu

A startowal P. Grabowski to wiekszosc wybrala, teraz niech cierpia, tak sie chwalil nowymi schodami w przedszkllu 1 niech pojdzie i zobaczy jaka dziura jest w chodniku przed schodami, ale kaczkomaty stojoooo😁

nie
nie
1 rok temu

To jest kolejna sprawa dla Infoprzasnysz, wcale nie błaha – pamiętajcie, że to złote schody za 100 tyś. Jeśli są dziury, to co z dziurami ?
I co robi 10 osób w przasnyskim muzeum, ścierają kurze, czy siedzą tam sami dyrektorzy ? Ja bym chciał wiedzieć , jak to możliwe, że w takim małym muzeum z wątpliwą wystawką, pracuje 10 osób. Dziękuję.

Konował
Konował
1 rok temu
Reply to  nie

Ej muzeum coś robi. Są warsztaty, wycieczki, escape room.
To wizytówką miasta w jego centrum.

nie
nie
1 rok temu
Reply to  Konował

W sumie masz rację są warsztaty, czy do warsztatu rysunku, raz w miesiącu, a może i ze dwa razy w roku potrzeba 10 osób ? Czy do zorganizowania konkursu plastycznego dla podstawówki, potrzeba 10 osób, czy spacer po cmentarzu w Przasnyszu, wymaga pracy 10 osób, czy do zrecenzowania jakiejś książki, potrzeba 10 osób ? Czy wizyta przedszkola w dwóch salach wystawowych, wymaga 10 osób ? Co robi tam 10 osób, każdego dnia, 8 godzin dziennie, całym rokiem ? Ile tych wycieczek jest, ile tych wizyt przedszkolaków, ile tych spacerów po Przasnyszu (tropem zabytków, których nie ma)? A co robi te… Czytaj więcej »

Konował
Konował
1 rok temu
Reply to  nie

Odpowiadam: i tak wychodzi taniej niż remont mdku.
Mogli by kupić hangar po Biedronce i jeszcze 14 milionów by zostało.

Konował
Konował
1 rok temu

Oooo pamiętam debatę gdzie krągłe słowa wygrały z merytoryką.