Mieszkańcy Raszujki obsadzili wiejski plac roślinami. W społeczności, chętnych do dbania o zieleń, nie brakuje

Gmina Chorzele pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego środki na zakup roślin, które od kilku tygodni są sadzone przez mieszkańców w różnych częściach gminy. W ostatnich dniach prace w swojej miejscowości przeprowadzili m.in. mieszkańcy Raszujki.

 

Sołectwu Raszujka, Urząd Miasta i Gminy w Chorzelach podarował dokładnie 44 sadzonki. Wśród nich 20 sztuk jałowca płożącego, 20 jałowca łuskowatego i 4 drzewa ozdobne. Mieszkańcy posadzili rośliny na placu przy świetlicy wiejskiej. 40 sadzonek ozdobiło miejsce przy ogrodzeniu całej posesji. Plac to szczególny punkt wsi.

– Tu jest maszt na flagę i tabliczka upamiętniające 60-lecie naszej straży OSP i właśnie w tym miejscu posadziliśmy cztery ozdobne drzewka.  Na tym placu odbywa się bardzo dużo uroczystości i spotkań. Począwszy od mszy świętych, a kończąc na imprezach integracyjnych w naszej nowej altance, która pobudowali sami mieszkańcy dwa lata temu – mówią naszej redakcji gospodynie z KGW Raszujka.

Wszystkie sadzonki zabezpieczono fizeliną i korą, które także zostały przekazane przez władze gminy. Teraz na mieszkańcach spoczywa również obowiązek zadbania o rośliny. W społeczności, takiej jak ta w Raszujce, nie będzie to jednak problemem.

– Mieszkańcy czynnie uczestniczą w życiu wsi. O same sadzonki zadbają też druhowie strażacy i członkinie KGW. Nasza świetlica wiejska kiedyś była remizą, którą pobudowali mieszkańcy, więc od dawnych lat mamy czynnych działaczy w sołectwie. Ci dbali i zawsze będą dbać o to miejsce. Jako wieś jesteśmy znani z bardzo czynnego udziału w życiu gminy i nie zamierzamy tego zmieniać – dodają.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkanka
Mieszkanka
15 dni temu

Zobaczymy kto będzie to podlewał.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
13 dni temu
Reply to  Mieszkanka

Jak jesteś tak mocno ciekawa to wystaw swój wścibski nos za drzwi i przejdź się po wsi.Uwierz, że Twoja ciekawość zostanie zaspokojona i będziesz mogła smacznie spać nie myśląc już o tym.