Mieszkańcy przasnyskiego DPS uczestniczą w XII Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2022. Spotkali się z Pierwszą Damą RP

W XII Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2022 łącznie weźmie udział kilkuset zawodników, którzy zmierzą się w trzynastu dyscyplinach sportowych. W Świętokrzyskiem, gdzie odbywają się igrzyska, zawodnikom kibicowała Pierwsza Dama, która objęła zawody patronatem honorowym.

 

Olimpiady Specjalne są jednym z trzech filarów ruchu olimpijskiego na świecie – obok Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady – ruchem sportowym, dedykowanym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Olimpiady Specjalne zrzeszają ponad 5,3 miliona sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 190 krajów. Olimpiady Specjalne są oficjalnie uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

W tegorocznych igrzyskach, które odbywają się w Kielcach uczestniczą również mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rudej w Przasnyszu. Wydarzenie było dla nich okazją do spotkania się z Pierwszą Damą RP, Agatą Dudą.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

A jak ta niemowa komunikowała się ze sportowcami?