Mieszkańcy proszą o interwencję !

Dziś w godzinach porannych odwiedziła naszą redakcję grupka przasnyszanek z osiedla Orlika. Panie poprosiły o interwencję portalu i Gazety w sprawie dojazdów do cmentarza koło Karwacza. Proszą, aby w takie święta jak „Wszystkich Świętych” 1 listopada, czy w Wigilię 24 grudnia przynajmniej jeden kurs wykonywał jakiś mikrobus, ponieważ nie mają jak dotrzeć ( w tak ważne święta ) na groby swoich bliskich.

cmentarz

Grupka naszych mieszkańców będzie usatysfakcjonowana jedynie jednym porannym, bezpłatnym kursem. Wystarczy im kwadrans wizyty na cmentarzu i tym samym mikrobusem chciałby wrócić do Przasnysza.

Sprawdziliśmy ceny taksówek. Za dojazd na cmenatrz, którąś z prywatnych taksówek trzeba zapłacić od 15 zł w górę. Fakt, jeśli wszystkie zainteresowane zebrałyby się jednym kursem, koszt byłby niewielki.

Niestety nasze mieszkanki tłumaczą, że nie zawsze udaje się trafić na taką „okazję”. Ponadto taksówki w te dni są obłożone zleceniami i nie zawsze taksówkarze mogą na nie poczekać choćby kwadrans.

Stąd ich apel do władz miasta i do władz powiatu – jeden bezpłatny kurs na cmentarz koło Karwacza w godzinach porannych byłby dla nich bardzo dużym ułatwieniem i ukłonem w stronę naszych starszych, niezmotoryzowanych mieszkańców.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments