Mieszkańcy powiatu zgłębiali tajniki serowarstwa

Mieszkańcy Gminy Krzynowłoga Mała, Czernice Borowe oraz gminy Przasnysz za sprawą Lokalnej Grupy Działania „Północne Mazowsze” mieli okazję zgłębić tajniki serowarstwa. Spotkanie odbyło się w ramach działania „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

– Operacja pn. „Kreatywni liderzy w działaniu” ma na celu upowszechnianie i zachowanie dziedzictwa kulturowego oraz rozwój produktów lokalnych na obszarze partnerskich LGD, poprzez działania edukacyjne, integracyjne i promocyjne w trakcie trwania projektu – informuje LGD „Północne Mazowsze”

Wsparcia w zakresie serowarstwa udzielił osobom biorącym udział w spotkaniu doświadczony mistrz Krzysztof Jaworski Serowar Żuławski.

– Dziękujemy serdecznie Krzysztofowi Jaworskiemu za nieustanne dzielenie się swoją wiedzą i pasją podczas warsztatów! Jego zaangażowanie sprawiło, że uczestnicy mogli zgłębić tajniki serowarstwa – podsumowuje LGD „Północne Mazowsze”

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rolnik
rolnik
29 dni temu

Dziś w całej polsce rolnicy protestują bo nie otrzymali z Agencji należnych im pieniędzy za Ekoshematy , Dopłaty bezpośrednie i Pomoc suszową , jak widać nie na wszystko brakuje pieniędzy, tzw grupy działania mają ich dużo , organizują sobie imprezy , obiadki ,wycieczki i to wszystko za podatki ludzi ciężko pracujących, jak wam nie wstyd drogie panie fotografować się z talerzem sera którego na wsi nie powinno brakować i każda gospodyni potrafi go przyrządzić , może jednak zróbcie coś pożytecznego w swoich wioskach

rolnik
rolnik
29 dni temu

Można wiedzieć jakie dania przygotują panie w CHojnowskim Dworze na tłusty czwartek bo w tym dniu brzuszki powinny być pełne do syta

syty
syty
29 dni temu

Bronek Serowar, zmienił biznes?