Mieszkańcy powiatu przasnyskiego znów zaufali oszustom. Stracili pieniądze

W ostatnich dniach do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu znów zgłaszali się mieszkańcy, którzy zostali oszukani dokonując zakupów przez Internet.

 

Dwa zgłoszenia wpłynęły w poniedziałek, 9 maja.

– Mieszkaniec Przasnysza zgłosił, że za pośrednictwem portalu społecznościowego dokonał zakupu gitary o wartość i 840 złotych i pomimo dokonanej przedpłaty nie otrzymał instrumentu muzycznego – informuje oficer prasowy KPP Przasnysz, Krzysztof Błaszczak.

Tego samego dnia podobne zdarzenie zgłosiła mieszkanka Przasnysza. Za pośrednictwem portalu internetowego OLX, chciała kupić meble o wartości 720 złotych. Pomimo przedpłaty również zamówionego przedmiotu nie otrzymała.

 

10 kwietnia mieszkanka Przasnysza zgłosiła z kolei, że nieznana osoba „pod pretekstem zainteresowania zakupem przedmiotu na portalu internetowym Vinted, po uprzednim  wyłudzeniu od zgłaszającej danych do bankowości elektronicznej dokonała dwóch wypłat z konta na łączną kwotę ponad 1400 złotych” – podaje policja.

W tygodniu ktoś włamał się na konto portalu społecznościowego mieszkanki Leszna. Rozesłał do wielu osób prośby o opłacenie zakupów za pomocą kodu BLIK. Sprawcy udało się dokonać wyłudzenia pieniędzy w kwocie 85 złotych.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments