Mieszkańcy pobiegli „Tropem Wilczym”, upamiętniając Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

W niedzielę, 5 marca w Przasnyszu odbył się bieg „Tropem Wilczym”, który miał na celu upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 

Organizatorem wydarzenia był płk dypl. Bogusław Postek, dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu oraz Burmistrz Miasta Przasnysza Łukasz Chrostowski. Bieg miał na celu uczczenie i uhonorowanie pamięci o żołnierzach polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic Polski.

W samo południe na przasnyskim rynku zjawiło się wielu uczestników biegowej rywalizacji, by pokonać trasę o dystansie 1963 metrów. Wśród nich byli przedstawiciele szkół oraz służb mundurowych, a także biegacze z KS Przaśnik Przasnysz.

 

– Ideą dzisiejszego wydarzenia pn. bieg Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic Rzeczypospolitej Polskiej. Serdecznie dziękuję Burmistrzowi Miasta Przasnysz panu Łukaszowi Chrostowskiemu za wsparcie w organizacji dzisiejszego wydarzenia oraz wspólne poprowadzenie biegu. Równie wielkie słowa podziękowania należą się wszystkim uczestnikom: przedstawicielom służb mundurowych z terenu miasta Przasnysz, Maków Mazowiecki, Ciechanów, reprezentacjom szkół i zaprzyjaźnionych instytucji za tak liczne przybycie i chęć wspólnego zademonstrowania, tym razem na sportowo pamięci oraz należnego hołdu żołnierzom drugiej konspiracji za świadectwo okazanego męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, a także za krew przelaną w obronie Ojczyzny – skomentował wydarzenie płk dypl. Bogusław Postek.

Na zakończenie biegu jego uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz spróbowali wojskowej grochówki.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments