Mieszkańcy osiedla Piaski apelują o zamknięcie bramy na lodowisko. Starosta odpowiedział.

Przasnyskie lodowisko z powodu covidowych obostrzeń otwarte było dotychczas jedynie przez kilka miesięcy. Udostępniono je mieszkańcom 9 grudnia 2020 roku, a zamknięto po donosie „życzliwego” już 12 lutego. Potem nastąpiła letnia przerwa, a tafla wznowiła działanie 25 października i do dziś cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Powodów do radości nie mają za to mieszkańcy osiedla Piaski, którzy skarżą się na uciążliwości.

 

Choć czwarta fala koronawirusa trwa, rząd nie zdecydował się na zamknięcie obiektów sportowych. Szczęśliwie, po półtora roku pandemii, minister Adam Niedzielski zdołał dojść do słusznego wniosku, że aktywność fizyczna sprzyja zdrowiu, dzięki czemu Polacy mogą bez większych przeszkód korzystać z siłowni, basenów i miejsc rekreacji.

Dostępność lodowiska cieszy również mieszkańców naszego powiatu, którzy licznie je odwiedzają. Ze szczególnym zainteresowaniem spotyka się „Disco-Lodowisko”, czyli impreza umożliwiająca jazdę po lodzie w rytm didżejskich bitów.

 

Niestety, na natłoku odwiedzających taflę cierpią mieszkańcy ulic Piaski i Słonecznej, którzy zwrócili się do starosty Krzysztofa Bieńkowskiego z petycją, dotyczącą zamknięcia bramy od strony ul. Piaski.

„Otwarcie lodowiska, a przy tym udostępnienie wjazdu od strony tej ulicy spowodowało w godzinach popołudniowych i wieczornych zwiększenie natężenia ruchu na naszym osiedlu, co jest dla nas bardzo uciążliwe. Powstają utrudnienia z przemieszczaniem się, a także ryzyko niebezpieczeństwa i wypadków komunikacyjnych (…) Proponujemy, aby skomunikowanie lodowiska odbywało się wyłącznie od strony ul. Kolejowej.” – piszą przasnyszanie, zwracając uwagę na lepszą dostępność terenu położonego za Zespołem Szkół Powiatowych oraz na fakt, że przy ul. Kolejowej nie ma zwartej zabudowy.

„Wierzymy, że Zarząd Powiatu, rozumiejąc potrzeby mieszkańców tej części miasta, przychyli się do naszej prośby. Zamknięcie bramy od strony ulicy Piaski nie będzie generowało dla Powiatu żadnych dodatkowych kosztów, a mieszkańcom zapewni lepsze i spokojniejsze warunki funkcjonowania na osiedlu” – czytamy w petycji.

Starosta nie miał dla wnioskodawców dobrych wieści. W odpowiedzi poinformował, że zjazd od ulicy Piaski jest legalny i zgodny z pozwoleniem na budowę.

 

 

„Powyższy zjazd został oddany do użytkowania decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Przasnyszu 3 grudnia 2020 r. Ponadto nadmieniam, że zjazd z ulicy Piaski stanowi dojazd do drogi pożarowej, w związku z powyższym zamkniecie bramy spowodowałoby zagrożenie dla bezpieczeństwa pożarowego” – odparł starosta.

Tym samym brama od strony ul. Piaski pozostanie otwarta, a mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość aż do wiosny. Chyba że rząd ponownie zmieni zdanie i w trosce o nasze zdrowie zamknie obiekty sportowe o wiele wcześniej.

 

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

Nie wiem dlaczego piszecie o „donosie życzliwego”. Chyba prawo jest po to, żeby je przestrzegać, prawda?

Na covidowe restrykcje wszyscy mają w Polsce wywalone. Skutkiem jest więcej zgonów niz w Niemczech i we Francji łącznie. No ale przecież dumny Polak nie będzie się podporządkowywał zasadom, prawda?

Mati
Mati
2 lat temu

Marku, zarówno ja, jak i Ty wiemy, że rozporządzenia rządu były i są nielegalne. A jeśli nie wiesz, sądy udowodniły to wielokrotnie. To nie jest żadne prawo, ale bezprawie zwane zamordyzmem. Jeśli obawiasz się wirusa, siedź w domu i się „chroń”, a innym pozwól żyć, uprawiać sport i wyczyniać inne „potworności” w stylu jazdy na łyżwach. Nikt Ci nie każe iść na lodowisko! Boisz się? Podobno szczepienie chroni. Tylko nie wiadomo którą dawką. W Izraelu mówią o piątej.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Mati

Ten zamordyzm w innych krajach ratuje ludzkie życia. W Polsce ludzie umierają hurtem. Nie masz z tym problemu? Nie razi Cię, jak we Francji umiera 80 osób, a w Polsce 500? Z czego to sie bierze? Wino ich chroni, czy pleśniowe sery? A może po prostu pilnują prostych zasad?

Ala
Ala
2 lat temu

To się bierze z tego że za dużo tvp ogladasz i że lekarzom płacą za wpisywanie covida.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Ala

Chyba za wypisywanie aktów zgonu.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Mati

Aha, jeszcze jedno. Kpisz z Izraelskich szczepionek? Spoko. Ale wiesz jaka jest średnia zgonów w Izraelu z ostatniego tygodnia? 2 osoby. Tak, dwie. U nas grubo ponad 400. Widzisz różnicę?

Obserwator
Obserwator
2 lat temu

Drogi Marku (prawdziwy) skoro poruszasz już statystyki to znaczy, że zaczerpnąłeś je z jakiegoś źródła. Pytanie z jakiego i czy te źródło jest wiarygodne. Szeroko wybiegasz poza granice naszego kraju. Proszę podaj mi dane statystyczne zachorowań i zgonów na covid z Białorusi. Bo coś mi się wydaje, że te Państwo nie powinno mieć już swoich mieszkańców.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Obserwator

Nie porówuj proszę Izraela do Białorusi.

Miałeś chamie złoty róg
Miałeś chamie złoty róg
2 lat temu

Hmmm, po tym wpisie podejrzewam kto mógłbyć tym zyczliwym :))

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

Nie, ja nie bawię się w donosicielstwo. Ale niby dlaczego nasz lokalny Prawy i Sprawiedliwy miałby być ponad prawem stanowionym przez jego szefów z Wiejskiej?

Miałeś chamie złoty róg
Miałeś chamie złoty róg
2 lat temu

Prawo jest dla maluczkich, nie dotyczy włodarzy, którzy podtrzymają najgłupszy pomysł aby tylko poparcie im nie spadło.

Konowal
Konowal
2 lat temu

Chodniki mają? To o co ryczą?
Proponuję zdjąć im asfalt i przenieść tam gdzie ludzie potrzebują.

Gość
Gość
2 lat temu

Nie mieszkańcy, a mieszkaniec bo jest tam jeden taki kurdupel któremu wszystko przeszkadza. Nie przyjmuje do wiadomości że jego własność kończy się na jego bramie, a parking wzdłuż ogrodzenia jest dla wszystkich.

maxx
maxx
2 lat temu
Reply to  Gość

Do lasu go wysiedlić .. chociaż wtedy uprzejmie by donosił na drzewa, wiewiórki i mech pewnie. Jak ktoś nie chce ruchu ulicznego, placów zabaw to na zamknięte osiedle bez psów i dzieci lub postarać się o wstęp do ośrodka odosobnienia.

Tosia
Tosia
2 lat temu

Piszecie o utrudnieniach z wjazdem ale nikt nie wspomniał o maszynie chłodzącej ,która pracuje cała dobę i jest głośna. Niech ktoś spróbuje pospać przy uchylonym oknie i huku przypominającą włączony samochód ciężarowy.

Dziadek
Dziadek
2 lat temu
Reply to  Tosia

W środku zimy uchylone? Zamarzniesz żeby udowodnić, że jest głośno

michał
michał
2 lat temu

Na lato powinni roztopić lód i zrobić basen byłoby gdzie popływać. Bieńkowski obiecywał przed wyborami, że zajmie się zalewem w Karwaczu, ale jak to z pisowskimi obietnicami, są jak czeki – bez pokrycia.