Mieszkańcy Opaleńca mogą już korzystać z nowej drogi

Nowa droga łączy miejscowość Opaleniec oraz drogę krajową z Chorzelami, a także ze Strefą Gospodarczą i przewidzianą do modernizacji stacją PKP. Daje jednocześnie mieszkańcom alternatywę dojazdu do Chorzel oraz skraca połączenie w kierunku Zarąb.

 

Na remont drogi gmina pozyskała prawie 2 miliony złotych z programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

– Droga na całym odcinku posiada przekrój jednojezdniowy dwupasowy o szerokości 5,5 m. o nawierzchni bitumicznej. Wykonane zostały pobocza obustronne o szerokości 0,75 m. Po obu stronach drogi, poza poboczem, znajduje się mulda odwadniająca obsianą trawą. Po prawej stronie drogi w odległości 2,2 m od krawędzi jezdni zlokalizowano ścieżkę rowerową o szerokości 2 metrów. Do przyległych nieruchomości zbudowano zjazdy z kostki – informuje gmina.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazik
Kazik
2 lat temu

Gdzie tą ścieżką rowerową można dojechać?

mała
mała
2 lat temu
Reply to  Kazik

na grzyby, jagody

Syn Zenka
Syn Zenka
2 lat temu
Reply to  mała

Mała ty zrozumiałaś pytanie?
Kazik pyta gdzie można dojechać a ty mu piszesz po co ma jechać. Cofnij się do szkoły podstawowej.

mała
mała
2 lat temu
Reply to  Syn Zenka

dojechać do lasu po grzyby i jagody

Adam
Adam
2 lat temu

Znajomość języka polskiego jest coraz słabsza. To są okoliczniki, w tym przypadku okolicznik kierunku: „dokąd tą ścieżką można dojechać?”. „Gdzie ta ścieżka się znajduje” – to okolicznik miejsca.

NFS.
NFS.
2 lat temu

W las można dojechac