Mieszkańcy mają pomysły na działanie. Biblioteka rozstrzygnęła konkurs na inicjatywy oddolne

Siedem wniosków wpłynęło do Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach konkursu na inicjatywy oddolne mieszkańców. Pięć z nich komisja konkursowa oceniła pozytywnie.

 

Wystarczyło mieć pomysł i zebrać grupę chętną do jego realizacji. Mieszkańcy Przasnysza nie zawiedli i złożyli 7 wniosków do konkursu ogłoszonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Przasnyszu. 5 z nich po rozpatrzeniu przez komisję konkursową może liczyć na dofinansowanie.

 

Projekty złożone przez grupy mieszkańców:

  1. Gdzie te prywatki, gdzie tamten czas? – wniosek złożony przez: Zofię Wódkiewicz, Elżbietę Kempisty, Marię Błażejewską
  2. Wejdź w świat kultury przez drzwi teatru i literatury – Joanna Maliszewska Kacner, Hanna Pawelczyk, Joanna Korba
  3. Warsztaty Ekologiczne – Elżbieta Brzostek, Marta Smolińska, Wojciech Winnicki
  4. Spektakl poetycko muzyczny pt. Twierdza ze słów – Koło Miłośników Sztuki TARAS
  5. Warsztaty reporterskie: Pseudonimy naszych przodków – Anna Nachtygal, Janusz Nachtygal, Julia Kowalczyk

 

Głównym celem Konkursu jest aktywizacja mieszkańców, integracja społeczności lokalnej i podejmowanie wraz z mieszkańcami działań w odpowiedzi na ich potrzeby, a także zachęcenie do aktywnego współtworzenia wydarzeń/ działań o charakterze społecznym, kulturalnym, artystycznym, edukacyjnym.

 

ren

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gras
Gras
7 miesięcy temu

Łatwo się wydaje nie swoje pieniądze 😂 konkursy , projekty , pomysły i tak się marnuje i wyrzuca w błoto pieniądze. banda kretynów rządzi tym krajem😣

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 miesięcy temu
Reply to  Gras

No ale o co teraz Ci chodzi? Wiesz, ludzie nie potrzebują tylko pełnej lodówki i nowego asfaltu pod domem. Dla jednego szczyt marzeń to karkówka z grilla i ciepły żubr, a inny woli poczytać książkę. Albo wziąć udział w takich właśnie inicjatywach. Dla mnie szefowa przasnyskiej Biblioteki to super babka.

Emp
Emp
7 miesięcy temu

Zgadza się. Biblioteka w Przasnyszu odwala kawał dobrej roboty. Zdecydowanie szerszy zakres kulturalny realizuje, niż Miejski Dom Kultury.

Kamila
Kamila
7 miesięcy temu
Reply to  Gras

Bardzo dobre pomysły, pieniądze są z zewnątrz przeznaczone właśnie na takie projekty. Mamy niedobór kultury w naszym mieście, ludzie nie są szczęśliwi stąd takie myślenie i komentarze.