Mieszkańcy Leszna apelują o budowę wyniesionego przejścia dla pieszych. Podpisali się pod petycją

Klaudia Traczyk, radna powiatu przasnyskiego złożyła petycję w sprawie poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych na drodze powiatowej nr 3238W w miejscowości Leszno.

 

– Zwracam się z wnioskiem o zmianę organizacji ruchu na drodze powiatowej nr 3238W celem zapewnienia bezpieczeństwa pieszym poprzez utworzenie nowego wyniesionego przejścia dla pieszych na wysokości posesji nr 151. Zważywszy na to, iż chodnik jest tylko z jednej strony jezdni, a po drugiej stronie niezdatne dla ruchu pieszych pobocze, zachodzi potrzeba utworzenia nowego przejścia – czytamy w petycji.

– Wysokie natężenie ruchu pojazdów, szczególnie w okresie letnim, kiedy to mieszkańcy m.in. Warszawy i ościennych powiatów podróżują w stronę mazur skutecznie utrudnia przekraczanie jezdni, a prędkość pojazdów stanowi dla pieszych zagrożenie – dodaje radna

– Bazując na tragicznych doświadczeniach z lat ubiegłych, gdzie śmierć ponieśli niechronieni uczestnicy ruchu drogowego oraz działając w trosce o bezpieczeństwo naszych mieszkańców uważam petycję za jak najbardziej zasadną i zrobię wszystko co w mojej mocy, by doprowadzić tę „inwestycję” do pozytywnego zakończenia – wyjaśnia.

Pod petycją podpisali się mieszkańcy Leszna. Pismo czeka na rozpatrzenie.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olek
Olek
29 dni temu

Może zakazać ruchu samochodów i będzie bezpiecznie ?

Przasnyszanin
Przasnyszanin
29 dni temu
Reply to  Olek

Dokładnie tylko dorożki

Tutejszy
Tutejszy
29 dni temu

Czyli zgodnie petycją: Wyniesione przejście dla pieszych w okresie letnim! Ciekawie.

Konowal
Konowal
29 dni temu

Zabłysnęła jak chrząstka w salcesonie. Ciężko namalować pasy i postawić światła dla pieszych na przycisk? Na dodatek takie, które włączają czerwone światło przy przekroczeniu przed przejściem? Lepiej niech każdy gotuje pokonuje.
No pani ponoć z Leszna to może lubi po wyniesionym przejściu jeździć. Różne cuda widziałem, ale wyniesione przejscie jest tylko w Lesznie.
Starosto, senatorze, proszę, zróbcie coś.

Raizo
Raizo
29 dni temu

Po co wzniesienie. Samo przejście wystarczy. Teraz większość kierowców chętnie zatrzymuje się przed przejściem. Zaprosić na weekend czy dwa funkcjonariuszy z suszarką i zaczną zwalniać.

Są Leszno
Są Leszno
28 dni temu
Reply to  Raizo

Funkcjonariusze byli rano w niedzielę przed godzinę.

rob
rob
29 dni temu

To może zrobić pierwsze w powiecie przejście podziemne albo kładkę nad jezdnią. No ruch tam jest straszny korki od rana do wieczora.

Chłopak
Chłopak
29 dni temu

Może całe Leszno zbudować na wyniesieniu a reszta pojedzie dołem.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
29 dni temu

Zerwać asfalt, to zrobią się doły i będą pomału wszyscy jeździć hehe. I ile taniej będzie, niektórym to brak zajęcia, na wsiach niektórzy asfaltu nie mają!!!

jerzy
jerzy
28 dni temu

„Zważywszy na to, iż chodnik jest tylko z jednej strony jezdni, a po drugiej stronie niezdatne dla ruchu pieszych pobocze ” To po jaką cholerę robić przejście na nie zdatne dla ruchu pobocze,… kto głosował na ta panią?

Paulina
Paulina
28 dni temu

Pani która nie jest radną powiatu a radną Leszna 👍👍👍👍👍 haha