Mieszkańcy gminy Jednorożec znów bez wody pitnej. Samorząd podstawi beczkowozy

Dziś, 7 lipca Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu stwierdził brak przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego w Jednorożcu ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne, tj. obecność bakterii z grupy coli.

 

Komunikat dotyczy mieszkańców miejscowości: Jednorożec, Stegna, Drążdżewo Nowe, Nakieł, Budy Rządowe, Kobylaki Czarzaste, Kobylaki Konopki, Kobylaki Korysze, Kobylaki Wólka, Ulatowo Pogorzel, Lipa, Obórki, Przejmy.

 

Woda nie nadaje się do spożycia, może być jednak używana do celów gospodarczo -sanitarnych, takich jak: spłukiwanie toalet, sprzątanie pomieszczeń, domów,  podlewanie  kwiatów, pranie ubrań, itp.

Tymczasem wójt gminy Jednorożec, Krzysztof Iwulski poinformował, że od czwartku 8 lipca,  w miejscowościach objętych zakazem podstawione zostaną beczkowozy z wodą pitną. Pobór wody z beczkowozów będzie możliwy przez około 30 minut. Po upływie tego czasu nastąpi przejazd do kolejnej miejscowości

Orientacyjne  godziny podstawienia beczkowozów do poszczególnych miejscowości opublikowane zostały na stronie Urzędu Gminy w Jednorożcu. Informacje dostępne są również u sołtysów.

 

ren

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ddd
Ddd
26 dni temu

A to bogate miejscowości,co i rusz mają colę w kranach😁👍