Mieszkańcy gminy Czernice Borowe zwiedzali Chojnowski Park Krajobrazowy

Mieszkańcy gminy Czernice Borowe na zaproszenie Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Czernickiej wzięli udział w wycieczce do Chojnowskiego Parku Krajobrazowego oraz Konstancina – Jeziorny.

 

Prawie 50 osób z terenu gminy Czernice Borowe wzięło udział w wycieczce do Chojnowskiego Parku Krajobrazowego oraz Konstancina – Jeziorny. Wyprawa odbyła się w ramach zadania „Na tropie przyrody”, które jest realizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej ze środków finansowych budżetu Województwa Mazowieckiego. Wśród uczestników były dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy 60+, zaś głównym celem propagowanie ekologii, a także pobudzenie świadomości ekologicznej wśród lokalnej społeczności.

 

– Dzień rozpoczął się od spaceru wraz z wykwalifikowanym przewodnikiem po urokliwym Konstancinie-Jeziornie. Miejscowość ta jest położona na granicy Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, na którego obrzeżach zachowały się zabytkowe dworki i wille oraz wojenne cmentarze – relacjonuje Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Jej uczestnicy spacerowali po ścieżkach przyrodniczych i podziwiali piękno przyrody.

– Wśród drzew rosnących na terenie parku zachowało się dużo starodrzewu, czyli drzew w wieku ponad 100 lat. Najbardziej znanym z nich jest „Hetman”, dąb szypułkowy – obecnie pomnik przyrody. Zwieńczeniem wycieczki był wspólny grill z kiełbaskami – dodaje biblioteka.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments