Mieszkańcy gminy Czernice Borowe zapłacą za swoje psy

Radni gminy Czernice Borowe zdecydowali o wprowadzeniu opłaty za posiadanie psa. Danina ma pomóc „w unormowaniu liczebności bezdomnych zwierząt”.

 

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Czernice Borowe, która odbyła się 3 grudnia, radni podjęli uchwałę wprowadzającą opłatę za posiadanie psów.

– Jest to pierwszy krok w realizacji programu likwidacji bezdomności wśród psów i próba unormowania ich liczebności. Może to potencjalnych właścicieli skłoni do refleksji i jakiegoś rozsądnego podejścia do swoich pupili – uzasadniał uchwałę podczas sesji Jacek Bartołd, przewodniczący Rady Gminy Czernice Borowe.

 

Stawka opłaty od posiadania psów w roku 2022 będzie wynosić 50 zł rocznie od jednego psa.

Od jej uiszczania zwolnieni będą właściciele szczeniąt do 3 miesięcy, a także osoby, które przygarnęły psy ze schroniska dla bezdomnych zwierząt, licząc od dnia zabrania psa do domu.

Od opłaty zwalnia się także posiadaczy jednego psa, pilnującego nieruchomości nie stanowiącej gospodarstwa rolnego.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
6 miesięcy temu

Czyli przybędzie bezpańskich psów……

mieszkańcy
mieszkańcy
6 miesięcy temu

Nigdy nie zapomnimy radnym takiego głosowania. Właśnie wydali wyroki na wiele psów. Poczekamy do przyszłych wyborów!

nnn
nnn
6 miesięcy temu
Reply to  mieszkańcy

Nie macie racji ten podatek musi być uchwalony , ale…z egzekwowaniem różnie.

Gosc
Gosc
6 miesięcy temu

Kto to wymyślił? Czyli teraz ludzie mają płacić za to że mają psa którego karmią i dają mu dom? I jak to ma wspomoc walkę z bezpańskimi zwierzętami? Gorszej bzdury nie słyszałam… I dlaczego właściciele gospodarstwa rolnego nie są zwolnieni z tej opłaty tak jak ludzie którzy gospodarstwa nie posiadają?

Paweł
Paweł
6 miesięcy temu

Więc czekamy teraz, aż Pan Bartołd z resztą radnych będą finansować rolników i nie tylko rolników, którzy przygarniają tzw. „przybłędy”, tylko i wyłącznie z dobrego serca i litości.

Andrusza 9
Andrusza 9
6 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Ja przygarnelem dwa pieski po zmarłym sąsiedzie i teraz mam płacić podatek, to niech Pan Bartold weźmie odemnie te dwa pieski

Mati
Mati
6 miesięcy temu

Po zgłoszeniu do gminy że błąka się bezpański pies gmina ma prawo zgłosić to do schroniska i płacić za tego psa..Wiec kasa już będzie.No i widocznie braki budżetowe są w gminie.Opłaty za wodę co rusz w górę.Bo też gmina ma z tego pieniążki.I tak to się kręci.

Przylot
Przylot
6 miesięcy temu

Uzasadnienie wprowadzenia podatku to jakiś żart? Widzę jak bezdusznie traktowane są psy przez część mieszkańców gminy. Owszem, zmniejszy się populacja psów, zostaną wywiezione do lasu albo pozabijane.

Dzban
Dzban
5 miesięcy temu

Pan bartold przewodniczący rady jest podobno mądrzejszy od wójta, wie co robi, jeszcze was zaskoczy wysokością podatki rolnego a to wszystko dla naszego i naszego dobra