Mieszkańcy gminy Czernice Borowe na warsztatach „zero waste”

Mieszkańcy gminy Czernice Borowe wzięli udział w warsztatach „Zero waste” i „Kulinarne zero waste”.

 

W ostatnim czasie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernicach Borowych odbyły się warsztaty dla dorosłych, w tym seniorów 60+ związane z ideą zero waste.

– Podczas warsztatów uczestnicy poznali ideę, która zakłada, że każdy z nas może ograniczyć lub wręcz całkowicie zrezygnować z produkowania odpadów, a także dowiedzieli się jak kupować, przechowywać i przygotowywać żywność, żeby jej nie marnować. Uczestnicy poznali również sposoby na wyeliminowanie z domu szkodliwych produktów kosmetyczno – higienicznych i chemii gospodarczej, a zastąpienie ich równie skutecznymi, tanimi, naturalnymi i zdrowymi środkami – informuje Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych.

 

Na warsztatach „Kulinarne zero waste” z kolei, uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, na co powinno się zwracać uwagę podczas zakupów, w jaki sposób umiejętnie przechowywać żywność, aby dłużej zachowywała świeżość oraz jak w pożyteczny sposób wykorzystać odpady kulinarne.

– W części praktycznej zadaniem uczestników było przygotowanie potraw tak, by wykorzystać wszystko, co zostało zakupione przez prowadzącego. Seniorzy poradzili sobie z tym zadaniem świetnie, przyrządzając pyszną zupę, gulasz, pieczone ziemniaki z kiełbaskami oraz faszerowane jajka – dodaje biblioteka.

Warsztaty odbył się w ramach zadania „Do dorosłych i dzieci! – Nie marnujemy żywności, ograniczamy śmieci”, które jest realizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szczęśliwa
Szczęśliwa
2 miesięcy temu

Ciekawe ile wziął $$ za te warsztaty