Mieszkańcy gminy Chorzele po raz kolejny otworzyli serca dla małej Lenki Mazur. Kolejna akcja przyniosła ponad 10 tys. zł.

Wielkim sukcesem zakończyła się charytatywna akcja zbierania puszek w gminie Chorzele. Dochód z tego przedsięwzięcia to aż 10 tys. 834 zł. Pieniądze zostały przelane na Fundusz Lokalny Leny Mazur, dziewczynki z Rogu, z powiatu nidzickiego, chorej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA).

 

Organizatorzy zebrali ponad 2 tony puszek. Akcję rozpoczęli strażacy z KSRG OSP Chorzele i Elżbieta Siedlecka.

Wiadomość o zbiórce poszła w świat, odzew płynął praktycznie z każdej miejscowości naszej gminy i od wielu mieszkańców samych Chorzel. Każdy z nas uruchomił kontakty i znajomości,  wszyscy przyszli z pomocą, bo pracy było dużo. Mieszkańcy okazali wielką hojność – mówią organizatorzy.

– Odwiedzając ludzkie  posesje spotkaliśmy  się z tak dużą determinacja i dobrocią. Widząc  stos puszek to serce i twarz śmiała się najmocniej na świecie – dodają i dziękują mieszkańcom wsi: Przysowy, Zagaty, Grąd Rycicki, Rembielin, Brzeski Kołaki, Ulatowo Pogorzel, Bagienice, Małowidz, Połoń, Jednorożec, Zdziwój Stary, Zdziwój Nowy, Duczymin, Łaz, Budki, Raszujka, Pruskołęka, Poścień Zamion,  Poścień Wieś, Zaręby, Krukowo, Opleniec, a także: Piotrkowi Domżalskiemu, Łukaszowi Karwackiemu, Zbyszkowi Sylwestrzakowi – ze Zdziwója Starego i Zdziwója Nowego, całej straży OSP w Zdziwóju, gdyż to oni wzięli na swe barki zbiórkę złomu i jego wywiezienie, księdzu Pszczółkowskiemu za zachęcanie do zbiórki, Eliaszowi Kostrzewie z Zarąb za udostępnienie busa do zbierania i zwiezienia puszek, a także zarządowi Limes Banku w Chorzelach, za nienaliczanie prowizji.

Ogółem udało się zebrać  2310 kg puszek. W trzech transportach odebrała je firma z Olsztyna.

 


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Asia
Asia
9 miesięcy temu

Wspaniali Ludzi i wielkich sercach!