Mieszkańcy Emowa własnym sumptem budują miejsce spotkań. Prace są już na finiszu.

Społeczność wsi Emowo w gminie Przasnysz jest mocno zintegrowana, sąsiedzi się przyjaźnią, często spotykają na ogniskach, grillach, a zimą organizują kuligi. Brakowało im jednak miejsca spotkań, bo we wsi nie ma świetlicy, ani innego gminnego terenu służącemu zacieśnianiu relacji. Przedsiębiorczy mieszkańcy Emowa postanowili wziąć sprawy we własne ręce i własnym sumptem budują altanę, która będzie służyć sąsiedzkim spotkaniom.

 

W tym celu mieszkańcy Emowa zorganizowali zbiórkę pieniędzy, w którą zaangażowała się większa część mieszkańców wsi, dzięki czemu udało się uzyskać niebagatelną kwotę ok. 12 tys. zł, pozwalającą na realizację ich zamierzenia. Jeden z mieszkańców przekazał teren pod inwestycję, inni wspierają prace budowlane, które są już na finiszu. Mieszkańcy mają nadzieję, że miejsce sąsiedzkich spotkań, które da im możliwość miłego spędzania wolnego czasu, będzie gotowe już w wakacje.

Miejscowe kobiety zadbają o zieleń i kwiaty, a altana będzie służyła mieszkańcom jako miejsce imprez, gdzie będą mogli urządzić grilla i spędzić wolny czas w gronie sąsiadów, rodziny i przyjaciół.

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
p-sz
p-sz
3 lat temu

inicjatywa ok.ale Urzędnicy już znajdą im przepis że nie mogą.Bo jak to w Polsce jest obwarowane licznymi wymogami typu strażak,kominiarz,geolog,elektryk.