Mieszkańcy DPS w Przasnyszu na XI Mazowieckim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rudej w Przasnyszu wzięli udział w „XI Mazowieckim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.” Wydarzenie odbyło się w Wyszkowie.

 

1 kwietnia 2023 r. Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Mazowieckie wraz z Klubem Olimpiad Specjalnych „Ikar” i Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie zorganizował XI Mazowiecki Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Odbył się on w Hali WOSiR w Wyszkowie. Wzięli w nim udział również podopieczni Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rudej w Przasnyszu.

Program Treningu Aktywności Motorycznej (MATP) jest oficjalnym programem sportowo-rehabilitacyjnym Olimpiad Specjalnych. MATP nawiązuje do dyscyplin sportu uprawianych w Olimpiadach Specjalnych i rozwija się pod patronatem oficjalnych struktur na poziomie zarówno lokalnym, jak i regionalnym oraz ogólnokrajowym.

 

– Jest to program rehabilitacyjno-treningowy dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą brać udziału w zawodach w oficjalnych dyscyplinach sportu Olimpiad Specjalnych. Program MATP podkreśla korzyści systematycznej i konsekwentnej pracy terapeuty z zawodnikiem. W odróżnieniu od dyscyplin sportowych, w programie nie występuje element współzawodnictwa pomiędzy uczestnikami oraz ścisłego przestrzegania przepisów i zasad. Terapeuta dostosowuje przepisy MATP do poziomu sprawności zawodników, tak by mogli oni zademonstrować swoje maksymalne możliwości. Zawodnicy korzystają z fizycznej pomocy terapeuty oraz z zaadaptowanego do ich potrzeb sprzętu – informują organizatorzy.

W tym roku w zawodach brali udział uczniowie z następujących klubów sportowych: „Ignasie” z Ignacewa, „Goślice” z Goślic, „Neptun” z Domu Pomocy Społecznej z Przasnysza, „Piątka” z Makowa Mazowieckiego, „Olimpijczyk” z Płońska, „Ikar” z Wyszkowa.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments