Mieszkańcy Chełmońskiego, Kossaka i Matejki: „Droga zamienia się w grząskie błoto”

Kolejni mieszkańcy Przasnysza apelują o uwzględnienie budowy dróg w miejskim budżecie. Tym razem z petycją do Rady Miejskiej wystąpili mieszkańcy ulic: J. Chełmońskiego , W. Kossaka, J. Matejki.

 

„Prośbę swoją motywujemy fatalnym stanem wyżej wymienionych ulic, na których występują głębokie dziury. Przejazd drogą w obecnym stanie wymaga nadzwyczajnej ostrożności i nawet przy bardzo małej prędkości naraża pojazdy na uszkodzenia i kosztowne naprawy” – piszą mieszkańcy Chełmońskiego, Kossaka i Matejki, ulic położonych we wschodniej części miasta, przy Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Stokrotka”.

„Droga podczas opadów deszczu i wiosennej odwilży zamienia się w grząskie błoto, co utrudnia poruszanie się samochodem wykluczając całkowicie spacer pieszo. Natomiast podczas suszy przejazd samochodem z niewielką prędkością powoduje unoszenie się tumanu kurzu i pyłów który osiada na elewacjach, oknach oraz szkodzi naszemu zdrowiu” – przekazują.

Codzienne korzystanie ze wspomnianych dróg dla mieszkańców jest uciążliwe. Doraźne zaś ich równanie jest działaniem krótkotrwałym. „Poza tym ogranicza się głównie do ulicy J. Kossaka” – stwierdzają i apelują o ujęcie budowy dróg z odwodnieniem w budżecie na 2024 rok.

Petycja mieszkańców trafiła do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Odpowiedź nie została jeszcze opublikowana.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 miesięcy temu

Ja wam już odpowiem „na przyjemnej też jest błoto” 🙂

Anka
Anka
2 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Ważne że u radnych i burmistrza są ładne drogi,robi się tam gdzie są one dobre a o innych się zapomina,przy wyborach was podliczymy

Konowal
Konowal
2 miesięcy temu
Reply to  Anka

Za to MDK zrobiony.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu
Reply to  Konowal

Co Ty masz do tego MDK? Przecież to może być szansa dla tego miasta. Tylko nie wiem, czy obecną szefowa ogarie temat, ale trzymam kciuki żeby się udało. Zobacz, ile robi szefowa Biblioteki. Przecież ta kobieta ma milion pomysłów na godzinę. Takich ludzi nam potrzeba.

Konowal
Konowal
2 miesięcy temu

Wydanie milionów z budżetu miasta, podczas gdy wystarczyło złożyć wniosek o dotację? W skrócie miasto nie umie zarządzać pieniędzmi podatników. Mieszkańcy wieku ukoić mogą brodzić w błocie, ale ważne że wizytówka miasta zrobiona. MDK i Świerczewo. Tak to wielka szansa dla miasta. Zniknie bezrobocie a wszyscy będą opleść w dostatku. Dorośnij Mareczku.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu
Reply to  Konowal

Ale ja nie mówię o finansowaniu. Nie wiem, czy dotację można byłoby wziąć czy nie, nie mam wiedzy na ten temat.
Nie wiem tylko, dlaczego wiele osób kwestionuje sam remont. A co mieli zrobic zrównać to z ziemią i postawić kolejnego Lidla?

Konowal
Konowal
2 miesięcy temu

Marku, a ja coś mówię o szefowej biblioteki? Jakby ona kandydowała na burmistrza to coś by z pewnością zrobiła.

p-sz
p-sz
2 miesięcy temu

Jest wiele ulic w mieście i nie tylko gdzie jest takie właśnie błoto. Czyżby fachowcy od dróg nie wiedzieli co z tego typu materiału na wyrównanie czy naprawę drogi powstaje?
Czy jak zwykle chodzi o pieniądze i mówienie ludziom że coś robimy.

Konowal
Konowal
2 miesięcy temu
Reply to  p-sz

A gdzie masz tych fachowców od dróg w urzędzie?