Mieszkańcy bloków socjalnych przy ul. Zawodzie jeszcze w tym roku zostaną podłączeni do ciepłowni? Zależy od harmonogramu wykonawcy

Miasto już w 2021 roku pozyskało środki na docieplenie bloków socjalnych osiedla przy ul. Zawodzie 4 i podłączenie mieszkańców do sieci ciepłowniczej. Mowa o 1,8 mln złotych pozyskanych z Samorządu Województwa Mazowieckiego (przy planowanym 1,2 mln wkładzie własnym). Dotacja wstępnie była zaplanowana do realizacji na lata 2021 – 2023. Samorządowi nie udało się rozpocząć inwestycji, udało się jednak przesunąć termin jej wykonania.

 

W ramach postępowania przetargowego prowadzonego jesienią 2023 r., Miasto wyłoniło wykonawcę opracowania dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania pn.: ,,Poprawa efektowności energetycznej poprzez termomodernizację i wymiany źródeł ciepła w budynkach socjalnych przy ul. Zawodzie w Przasnyszu”.

W czasie sesji Rady Miejskiej burmistrz Łukasz Chrostowski zapowiedział, że za jakiś czas zostanie przeprowadzone postępowanie przetargowe.

– Obecnie przyjmowane jest, ze w pierwszej połowie roku zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie Wykonawcy prac budowlanych – informuje burmistrz Łukasz Chrostowski.

Czy to znaczy zatem, że mieszkańcy już w tym roku będą mogli korzystać z ciepła systemowego?

– To zależy od tego jaki harmonogram prac zostanie przyjęty przez Wykonawcę prac budowlanych. W ramach zadania planowane jest podłączenie ww. budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej. Ponadto w starszych budynkach tj. Zawodzie 4 D, Zawodzie 4 E, Zawodzie 4 F zostaną wykonane prace termomodernizacyjne – wyjaśnia naszej redakcji.

Zgodnie z zawartą pomiędzy Miastem Przasnysz a Województwem Mazowieckim termin realizacji zadania określony został do dnia 31.12.2025 r. Pieniądze zatem pozyskane na ten cel nie przepadną.

Celem termomodernizacji jest likwidacja „kopciuchów” i spełnienie wymogów uchwały antysmogowej, która zakazuje używania bezklasowych pieców.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
32 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Latak
Latak
1 miesiąc temu

Ciekawe ile będzie zaległości. A nie przepraszam ile my bedziemy musieli za nich zapłacić bo oni nie mają….

Latak
Latak
1 miesiąc temu
Reply to  Latak

A czemubjie zrobic piecy na pelet. I niech sami kupują

Ewa
Ewa
1 miesiąc temu

A kto będzie za nich płacił? Bo większość z nich nie ma w zwyczaju płacić za cokolwiek. Chwilą, już wiem! jak zawsze – My którzy musimy na to wszystko pracować. My którzy spłacamy swoje kredyty by mieć gdzie mieszkać, My którzy musimy wynajmować mieszkania, My którzy musimy płacić co raz większe czynsze.

Stanley
Stanley
1 miesiąc temu
Reply to  Ewa

Zbudujemy za społeczne i społeczne pokryjemy rachunki. Aby potem pochwalić się jaką eko władza jesteśmy. A tych co sami na siebie pracują poszczujemy ekopolicja i dowalimy kary 5tys za stary piec w domu…

Lala
Lala
1 miesiąc temu
Reply to  Ewa

Olaboga

Karolina
Karolina
1 miesiąc temu

Może ktoś podniesie im czynsz. Płacić 50 zł za całe mieszkanie …

Polityk
Polityk
1 miesiąc temu
Reply to  Karolina

Zapewnia! Że nikt nie płaci (50 zł ) za mieszkanie. To kilkukrotnie jest większa suma! Ale rozumiem że te wszystkie obraźliwe komentarze!!! To tylko czysta zazdrość.

Lala
Lala
1 miesiąc temu
Reply to  Karolina

Za 60zł to ty se kartę do telefonu doładuj

Anita
Anita
1 miesiąc temu

Pasożyty, które całe pokolenia żerują na innych, uczciwie pracującym się zabiera żeby te patusy mogły całe życie leżeć i nic nie robić, Nieroby wstrętne

Lala
Lala
1 miesiąc temu
Reply to  Anita

O pasożyt się odezwał

Ktoś
Ktoś
1 miesiąc temu

Nie wrzucajcie wszystkich ludzi do jednego worka😉

Anna
Anna
1 miesiąc temu

Może najpierw dokładnie trzeba sprawdzić ich dochody i ilość zamieszkałych osób w lokalach . Każdy z takiego dobrodziejstwa by chciał skorzystać .

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Anna

chyba nie każdy, ja jak i niektórzy i za darmo podziękują

Luki
Luki
1 miesiąc temu

Patrząc na parking to za bardzo tej biedy nie widać

Stanley
Stanley
1 miesiąc temu
Reply to  Luki

Teraz trzeba się postarać aby być „ubogim”. 800plus plus wszystkie dodatki plus żarcie i opał z mops. Do tego praca albo pół roku za granicą a tu bezrobotny na zasiłku aby mieć darmo lekarza. I doimy. Potem dochód netto mają 8tys netto a oficjalnie tylko zasiłki… a ty 40-60 e w pracy i masz połowę tego i wg władz 'stać cie” jesteś bogaczem i masz łożyć na cfaniakow bo trzeba im panele założyć, dach wymienić czy okna nowe wstawić. A ty weź kredyt na nowy piec albo zdychaj…

Lala
Lala
1 miesiąc temu
Reply to  Stanley

No i co z związku ztym chwalisz się czy żalisz

Maja
Maja
1 miesiąc temu

Chyba lepszym rozwiązaniem i tańszym w eksploatacji byłaby własną kotłownia?
Oczywiście eksploatacja sezonowa finansowana przez użytkowników.

wojtas
wojtas
1 miesiąc temu

a czemu od razu nie zrobiono zasilenia z sieci miejskiej, tym bardziej że sieć c.o. była w ul. Zawodzie? baca jak zwykle dał dupy!!!!!!

Mieszkaniec Zawodzia
Mieszkaniec Zawodzia
1 miesiąc temu

Tak, bo ludzie z Zawodzia nie pracują, nie płacą podatków, nie opłacają mieszkań. Gdyby tak było, jak wszyscy myślą, ludzie z Zawodzia nie byliby eksmitowani np. na ul. Szpitalną czy Kolejową. (To tylko jedne z przykładów)
W tych czasach większość rodzin korzysta z zasiłków i innych pomocy, bez względu na to przy jakiej ulicy zamieszkują.
Patologia, o której tak często się słyszy w temacie Zawodzia, również występuje w rodzinach zamożnych!
Przestańcie stygmatyzować i dalej żyć przekonaniami, które usłyszeliście.

Ignacy
Ignacy
1 miesiąc temu

Tylko jest jedna różnica ludzie zamożni płacą podatki i w zamian otrzymują np. 800+ co jest tylko częścią tego co wpłacą, patologia to pasożyty, które tylko żyją z innych nie dając w zamian nic pożytecznego dla społeczeństwa.

przasnyszanin
przasnyszanin
1 miesiąc temu

tu chyba chodzi wyłącznie o pekin 😉 a nie całe zawodzie 😉

Lala
Lala
1 miesiąc temu
Reply to  przasnyszanin

Pekin to w Chinach

Lala
Lala
1 miesiąc temu

O w samo sedno

Tulipan
Tulipan
1 miesiąc temu

Podziwiam ludzi inteligentnych,którzy uczciwie się czegoś dorobili…pozdrawiam

Ait
Ait
1 miesiąc temu

Kampania burmistrza na drugą kadencję ruszyła pełną parą, skierował ukłon w stronę swoich wyborców.

Leks lutor
Leks lutor
1 miesiąc temu

Bedziemy domagać sie sprawozdania za sezon grzewczy z tych budynków, za niedopłaty których będzie zapewne gigantyczna kwota będą musieli zapłacić decydenci tego pomysłu. Będziemy pilnować tego.

Bunia
Bunia
1 miesiąc temu
Reply to  Leks lutor

„Niedopłaty” to pokryje reszta mieszkańców bo tak dziala chory socjalizm. Władza umyje rączki.

Maja15
Maja15
1 miesiąc temu

Czytam i czytam jaki naród jest podły obrzydły …ile w ludziach jest nienawiści ile patoli jest na osiedlu Orlika obszczymurów gdzie strach przejść wieczorem ile patologi dzieje się u wielmożnych państw wykształconych i najlepszych tych nowobogackich …Ty podły przasnyski narodzie nienawidzę ciebie ani tego otkarskiego miasta ludzie kurpiami obrzydliwe dobrze ze juz tu nie mieszkam a ludzie z Zawodzia maja więcej kultury niż Ty prostaczko czy prostaku nowobogacki hahahah

Maja15
Maja15
1 miesiąc temu

Miało być plotkarskiego miasta kurpiaki jeszcze OBRZYDŁE

Lala
Lala
1 miesiąc temu
Reply to  Maja15

Damy I wieśniaczki

Lala
Lala
1 miesiąc temu

Damy i wieśniaczki przasnyskie wszystkich mierzą jedną miarą

Lala
Lala
1 miesiąc temu

Damy i wieśniaczki pszasnyskie wszystkich mierzą jedną miara