Miesiąc bezpieczeństwa w sieci – uczniowie z „Dwójki” na zajęciach w ramach SKO

Szkolna Kasa Oszczędności to program edukacyjny, który wprowadza dzieci w tematykę oszczędzania pieniędzy, przedsiębiorczości, ekologii, zdrowego stylu życia oraz bezpieczeństwa w sieci, a w tym roku jeszcze udzielanie pierwszej pomocy.

 

Luty jest miesiącem bezpieczeństwa w sieci. Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu uczniowie w ramach programu SKO uczestniczyli w licznych zajęciach dotyczących cyberbezpieczeństwa.

Na zajęciach poruszane były bardzo ważne tematy np. jak postępować, żeby ustrzec się phishingu, podstawowe zasady, które mogą zmniejszyć ryzyko oszustwa lub kradzieży pieniędzy. Uczniowie w czasie zajęć rozwiązywali krzyżówki, układali rebusy  o tematyce cyberbezpieczeństwa.

Świetliczaki na zakończenie zajęć otrzymały certyfikaty poświadczające wysoki poziom wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci.

 

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu swoją przygodę z programem Szkolnych Kas Oszczędności rozpoczęli w roku szkolnym 2012/2013. Opiekunem SKO została Wioletta Sitarska. Od roku szkolnego 2022/2023 drugim opiekunem – Małgorzata Szeremeta.

– Przez te lata odbyło się bardzo dużo konkursów matematycznych, plastycznych promujących SKO. Szkoła bierze udział w konkursach organizowanych przez Bank PKO BP – „Konkurs SKO Blog Miesiąca” i „Konkurs SKO dla szkół i nauczycieli” i zdobywamy w nich czołowe miejsca. Od 2016 roku aktywnie prowadzimy Szkolnego Bloga. Bierzemy udział w Teście wiedzy SKO, do którego uczniowie przygotowują się cały rok poprzez z lekcje z przedstawicielami banku i opiekunem SKO – informuje SP nr 2.

 

– W teście wiedzy uczniowie utrwalają, sprawdzają i rozszerzają swoją wiedzę z zakresu finansów, ekologii, aktywnego stylu życia, zdrowego odżywiania, cyberbezpieczeństwa, a także naszego nowego tematu – pierwszej pomocy. Obecnie około 100 uczniów uczestniczy w programie i na obecną chwilę łącznie zaoszczędzili około 100 000 zł. Uczą się systematycznego oszczędzania pieniędzy, zdrowia i środowiska. W każdym roku organizujemy konkurs – „ Mistrza oszczędzania” i na ten tytuł SKO-wicze pracują cały rok. Organizowane są liczne wycieczki do banku. Bierzemy udział w licznych akcjach charytatywnych. Dzięki programowi SKO świat finansów jest bliższy naszym uczniom – dodaje.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments