Miejskiego Sylwestra w Przasnyszu nie będzie. W planach jest spotkanie opłatkowe

Burmistrz Łukasz Chrostowski poinformował, że podobnie jak w poprzednim roku, nie będzie możliwości hucznego świętowania nadejścia Nowego Roku na miejskiej imprezie. Będzie za to skromne, zorganizowane przez miasto spotkanie wigilijne.

 

Pandemia po raz kolejny krzyżuje spełnienie przedwyborczej obietnicy burmistrza, dotyczącej organizacji miejskiej zabawy sylwestrowej. W tej kadencji na huczne świętowanie pod egidą miasta mogliśmy liczyć tylko raz – w Sylwestra 2019 r., kiedy na przasnyskim rynku bawiliśmy się przy miksach Dj Despassato oraz muzyce zespołów Martess i Active.

W 2020 r. miejska impreza nie odbyła się ze względu na epidemiczne restrykcje i wprowadzony w sylwestrową noc zakaz przemieszczania się, zwany godziną policyjną. Choć w 2021 r. o podobnych planach rządu na razie nie słychać, wciąż nie wiadomo czy i jakie restrykcje zostaną wprowadzone. Decyzje w tym zakresie zmieniają się z chwili na chwilę i trudno doszukać się w nich postępowania zgodnego z elementarną logiką i literą prawa.

 

W tej sytuacji władze miasta uznały, że najwłaściwsze będzie ponowne powstrzymanie się od organizacji imprezy na przywitanie Nowego Roku.

– W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia nie odbędzie się żadna plenerowa impreza organizowana przez Urząd Miasta.  Nie planowaliśmy na ten rok Sylwestra Miejskiego ze względu na trwającą pandemię – wyjaśnił Łukasz Chrostowski.

W planach jest za to spotkanie wigilijne z mieszkańcami.

– Wigilia Miejska odbędzie się na świeżym powietrzu. Przewidziano tradycyjny opłatek, błogosławieństwo kapłana, a spotkanie uprzyjemni koncert kolęd Męskiego Chóru Miejskiego – przekazał włodarz.

 

Wigilia odbędzie się 21 grudnia o godzinie 17:00 na Rynku Miejskim. O godzinie 18:00 Msza Święta w kościele Farnym. Organizatorami są Burmistrz Miasta Przasnysz, Przewodnicząca Rady Miejskiej oraz proboszczowie przasnyskich parafii.

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Seba
Seba
1 miesiąc temu

„Przewidziano tradycyjny opłatek, błogosławieństwo kapłana..” A wściekła macica z ekipą też będzie?

Tymek
Tymek
1 miesiąc temu
Reply to  Seba

Łukasze ostatniej kadencji podziela się. A macice będą biły brawo

Kaśka
Kaśka
1 miesiąc temu

Czyli nie wolno spotkać się, by w tłumie śpiewać i tańczyć, ale epidemii nie rozprzestrzenimy dzieląc się w tłumie opłatkiem, który dotykamy i wkładamy do ust, składając życzenia z bliskiej odległości i świątecznie się przytulając, bo, jak rozumiem, ksiądz covida woda święconą przepędzi?:)

Tymek
Tymek
1 miesiąc temu
Reply to  Kaśka

Kaska to za skomplikowane na Twojego orzeszka

Beta
Beta
1 miesiąc temu

Brak pieniędzy a nie pandemia. Proszę mówić wprost , w innych miastach będą imprezy tylko na naszej prowincji tradycyjne ZERO

derekk
derekk
1 miesiąc temu
Reply to  Beta

W których to miastach będą te huczne zabawy może podziel się tą rewelacją……

Zenek
Zenek
1 miesiąc temu
Reply to  derekk

Jak nie wiesz co w trawie piszczy to zamknij mordę bo w Chorzowie będzie organizowany sylwester https:// chorzow. naszemiasto. pl/sylwestrowa-moc-przebojow-w-chorzowie-czyli-sylwester/ar/c13-8591277

jak
jak
1 miesiąc temu
Reply to  Zenek

Jedż do Chorzowa.

Zenek
Zenek
1 miesiąc temu
Reply to  jak

Pytał ktoś o zdanie ciemny ignorancie?

nnn
nnn
1 miesiąc temu
Reply to  Beta

Zapewne są pieniądze przecież radni sobie znacznie podwyższyli diety prawdopodobnie powyżej 100% , Burmistrzowi o 100% wynagrodzenie ,kadra kierownicza itd i to z wyrównaniem od 1 sierpnia. Niech nikt z decydentów nie jęczy ,że brak pieniędzy.

Ala
Ala
1 miesiąc temu

Za porzednika to pierogi chociaż były,a teraz …szkoda gadać.

Ait
Ait
1 miesiąc temu

A świąteczne oświetlenie miasta to jak w czarnej dupie, ale za to Chorzele to inna bajka. Burmistrz to powinien po mieście nie chodzić z podniesioną głową tylko w worku pokutnym.

Anna
Anna
1 miesiąc temu

Niech ta kadencja już mija tego naszego beznadziejne Burmistrza .To będzie najpiękniejszy dzień