Miejski Dom Kultury z zewnątrz już „po nowemu” [FOTO]

Od kwietnia 2022 roku trwają prace remontowe w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu. Zewnętrzna elewacja od strony drogi krajowej jest już gotowa.

 

Prace remontowe w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu rozpoczęły się w kwietniu 2022 roku. Budynek z zewnątrz zmienił już wygląd – zyskał nową elewację. Prace remontowe odbywają się również w środku.

– „Pojawia się i z…” – nie no już nie zniknie. Zewnętrzna szata naszej placówki każdego dnia zyskuje coś nowego! Dziś zamontowano napis – nazwę naszej placówki oraz rozmontowano rusztowania od strony drogi krajowej! Jak Wam się podoba? – napisano na fanpage’u Miejskiego Domu Kultury w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że w wyremontowanym budynku MDK znajdować się będzie nowoczesna sala kinowo – teatralna na ok. 230 osób z zapleczem scenicznym. Posadzka sali zostanie podniesiona i wykonana zostanie pochylnia poprawiająca widoczność. Na tym samym piętrze znajdziemy też reprezentacyjny hol i miejsce na minibar, małą gastronomię czy kawiarenkę.

 

Na pierwszym piętrze pojawi się foyer. Nie zabraknie pomieszczenia do prób instrumentalnych, wygłuszonej akustycznie sali, która znajdować się będzie pod pochylnią sali widowiskowej.

W poziomie parteru zaprojektowano reprezentacyjną salę kolumnową z przeszkleniami, która posłuży organizacji spotkań i konferencji. Ponadto na parterze znajdować się będą sale zainteresowań: sale zajęć, ognisko muzyczne, pracownia plastyczna Batiku Mamut i szatnia. W zachodniej części MDK zaprojektowane są pomieszczenia administracji.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
10 miesięcy temu

Pamiętam, że gdy starosta Bieńkowski, zrezygnował z budowy sali koncertowej z kinem, przy szkole muzycznej. W ogólnym rwetesie, szoku mieszkańców i wielkiej krytyce. Niestrudzeni wojownicy pana B, wypisywali komentarze, że nie da się ze względów technicznych zbudować sali koncertowo-kinowej.
Dziś MDK buduje salę teatralną, koncertową, jedną do wielu zadań. Dokładnie tak jak się buduje w wielu miastach. A pan starosta, zamiast dołożyć finansową dużą cegiełkę, to jeszcze z miliona za baseny, oddał tylko 700 tysięcy. 300 tysięcy, odda za rok. Dziś już wiadomo dlaczego. Powiatowi brakuje funduszy. Wydaje obligacje, 13 milionów, zadłużenie powiatu rośnie.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu
Reply to  Grzegorz.K.

Emitujemy obligacje żeby było z czego rozdawać wyborczą kiełbasę. Pan Starosta tylko musi ubrązowić sobie nos żeby dostać miejsce biorące w wyborach do Sejmu. Po to kiedy innymi zaprasza tego nieudacznika Sasina. A później niech się następcy martwią.

Alina
Alina
10 miesięcy temu

Bardziej nieudacznikiem możesz nazwać swojego PSLowca marszałka, bo Sasin to polityk z klasą, zapewne szybko to skomentujesz to w twoim stylu

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu
Reply to  Alina

Sasin i klasa 🤣🤣🤣🤣

Gość
Gość
10 miesięcy temu

Jest takie przysłowie pasujące do tego co napisałeś-„Śmiać się jak głupi do sera”

leszek
leszek
10 miesięcy temu
Reply to  Alina

Chyba Sasin i Kasa 😀

Jan
Jan
10 miesięcy temu

Chciałem zauważyć, że obligacje wyemitował Pan Burmistrz na remont MDK.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu
Reply to  Jan

Pan Burmistrz pożyczył na MDK.
A na co pożyczył Starosta?

Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
10 miesięcy temu
Reply to  Jan

Chciałem zauważyć, że starosta Bieńkowski, wiele razy obiecywał finansową pomoc w remoncie, chwalił się w wywiadach radiowych i to wiele razy, ile to milionów już dali.
A ile dali – nic nie dali.
A nawet na raty rozłożyli, to co zwyczajnie mieli oddać.

Justyna
Justyna
10 miesięcy temu

To naprawdę duży sukces włodarzy miasta. Gdyby nie zabrali się do remontu MDK w tej kadencji, budynek nie nadawałby się już do niczego. Brawo

Wioletta
Wioletta
10 miesięcy temu
Reply to  Justyna

Justynko zadłużając miasto jak Burmistrz i ty osiągnęłabyś TAK WIELKI SUKCES. Widać „głupi lud” to kupuje. Przed wyborami przetnie się wstęgę i następna kadencja w kieszeni. I co, że w następnej kadencji nic nie zrobi, bo zadłużył miasto, ale co miesiąc wpłynie po kilkanacie tysięcy na konto Burmistrza.Na wypłatę dla Burmistrza Miasto zapewne będzie miało pieniądze. Trzeciej kadencji i tak nie będzie, zatem w drugiej nie trzeba nic robić, tylko brać wypłatę. PANIE BURMISTRZU JEST PAN WIELKI!!!!

Justyna
Justyna
10 miesięcy temu
Reply to  Wioletta

Długi miasta ciągną się od poprzednich kadencji.Poprzednicy nie grabili od siebie, tylko brali najwyższe pobory, zastępcy i radni również. Gdyby obecny Burmistrz nie wyremontował MDK, budynek by przepadł na wieki, a jakby nie było jest zabytkowy i wielce potrzebny miastu. Tym bardziej, że zarządzający powiatem karygodnie zaniedbali budowę hali koncertowej, wyłacznie z zazdrości, że to Szczepankowski pozyskał na nia pieniądze.

Ewa
Ewa
10 miesięcy temu
Reply to  Justyna

Poprzednicy także emitowali obligacje, ale po około 1 mln zł czy 2 mln zł. Zadłużali Miasto nie radykalnie . Aktualny Burmistrz ma gest. Jak wypuszcza obligacje, to w dziesiątkach milinów złotych. Chyba jest różnica, gdy biorę 1 mln zł,stanowiący kilka procent całości inwestycji, a w przypadku MDK-13,5 mln zł, co oznacza że MDK zostało sfinansowane prawie w całości z kredytu?

E tam
E tam
10 miesięcy temu
Reply to  Ewa

Starostwo wypuszcza obligacje na jeszcze wyżsżą kwotę. Generalnie jesteśmy miastem i powiatem zadłużonym, bez żadnych perspektyw. Nikt nie ma pomysłu na wyjście z impasu. Tak się dzieje od dawna, a w mieście od wielu kadencji

Ewa
Ewa
10 miesięcy temu
Reply to  E tam

A sprawdziłaś jaki jest budżet Powiatu w porównaniu do budżetu Miasta. Jeżeli masz dochodu miesięcznego 3 tys zł i zadłużasz się po 1 tyś zł, a jak masz dochodu na miesiąc 100 tyś i zadłużasz się po 2 tyś. miesięcznie, to kiedy zadłużasz się bardziej? Naprawdę niemylenie nie boli.
Porównywanie samorządu miejskiego z powiatowym to dziwna konstrukcja myślowa. Porównujesz rzeczy nieporównywalne. Gdyby Miasto miało na utrzymaniu szpital, już dawno byłoby bankrutem.

Jeśli się chce każdego można wytłumaczyć,
Jeśli się chce każdego można wytłumaczyć,
10 miesięcy temu
Reply to  Ewa

To może porównamy pobory burmistrza i starosty i ich świty i przeniesiemy to na długi

Order
Order
10 miesięcy temu

Czy PiS czy PO to tylko marionetki w tym spektaklu

Adam
Adam
10 miesięcy temu
Reply to  Order

Tak. Tu rozgrywającym jest PSL.