Miejski Dom Kultury w Przasnyszu wyprzedaje wysłużone mienie

Oczekiwana od co najmniej dekady modernizacja gmachu Miejskiego Domu Kultury nareszcie stała się faktem. Wykonawca wszedł na plac budowy, a budynek niemałym wysiłkiem został opróżniony z wyposażenia. Przydatna część spoczęła w magazynach, zaś wysłużone meble pójdą pod młotek. Wśród nich 300 wyściełanych foteli, które przez lata stały w Sali Widowiskowej MDK.

 

Na portalu OLX pojawiło się ogłoszenie: „Fotele z Miejskiego Domu Kultury. Stan dobry. 3-osobowe, tapicerowane około 100 szt. foteli, potrójnych. Kontakt sekretariat Miejskiego Domu Kultury wyłącznie telefoniczny. Cena za jedną ławkę 30 zł”.

Cena wyjątkowo korzystna, biorąc pod uwagę, że za zestaw trzech krzeseł trzeba zapłacić jedynie 30 zł. Można w ten sposób nabyć kawałek historii miejskiej instytucji, która w tej chwili pisze swój zupełnie nowy rozdział. Można też kupić garść pięknych wspomnień, bo chyba nie ma mieszkańca Przasnysza, który choć raz nie zasiadł na widowni. Sala Widowiskowa na przestrzeni lat gościła nie tylko niezliczoną publiczność, ale przewinęło się przez nią wielu znamienitych gości.

 

Po przebudowie, w piwnicy budynku będą mieściły się pomieszczenia techniczne i magazynowe, na parterze: sala kolumnowa, sale zainteresowań, strefa warsztatowa, ognisko muzyczne oraz pomieszczenia administracji, na pierwszym piętrze: sala kinowo – teatralna z kaskadową widownią, zapleczem scenicznym, foyer oraz pomieszczanie prób instrumentalnych. Drugie piętro zostanie przystosowane na potrzeby obsługi technicznej kina.

Remont MDK-u będzie odbywał się pod nadzorem Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, gdyż budynek został w lipcu 2019 r. wpisany do rejestru zabytków.

Koszt remontu wyceniony przez firmę to ponad 16,8 mln zł.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
G.K
G.K
8 miesięcy temu

Uprzedzę pana Konowała i podam dla przykładu inwestycję z Ciechanowa „W środę 1.12 Powiat Ciechanowski pozyskał od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego dofinansowanie w wysokości 4 000 000, 00 zł na Przebudowę i rozbudowę Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie…Główne zamierzenia inwestycyjne to przebudowa istniejącego budynku Centrum oraz rozbudowa o salę kinową na ok. 150 osób z zapleczem i niezależnym wejściem. Elementem projektu jest także budowa forum – rodzaju amfiteatru, jako miejsca do organizacji wydarzeń plenerowych związanych z działalnością Centrum z miejscami dla około 320 osób. Dachy nowych obiektów zaprojektowano jako zielone tarasy. Szczególny nacisk położono na zagospodarowanie działki, który… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
8 miesięcy temu
Reply to  G.K

No i? Jakaś puenta będzie?

G.K
G.K
8 miesięcy temu

Uprzedzę pana Konowała i podam przykład z remontu (już zakończony, otwarcie było w czasie pandemii, chyba rok temu) MDK w Działdowie. „Zakres prac, jakie będą wykonywane w starym budynku Miejskiego Domu Kultury w Działdowie jest bardzo szeroki: – Chcieliśmy pozyskać jak największe pieniądze. W przyszłości w budynku znajdą się pomieszczenia administracyjne, ale będą z niego mogły korzystać sekcje działające przy MDK. Od dachu po fundamenty. Będzie pogłębiana sala widowiskowa dla wygody widzów. Oprócz prac budowalnych pieniądze zakładają zakup wyposażenia scenicznego, aparatury do wyświetlania filmów i wiele innych rzeczy, których dom kultury nie posiadał – podkreśla burmistrz. – Firma, która wygrała… Czytaj więcej »

G.K
G.K
8 miesięcy temu

Z naszego podwórka, też uprzedzę pana Konowała i przypomnę, że sala koncertowa dla szkoły muzycznej i sala kinowa, w przetargach miała kosztować około 8 mln zł. Projekt inwestycyjny skasowany przez starostę Bieńkowskiego. Uważam, że te wykasowane inwestycyjnie 8 mln powinno zatem zostać przekazane na MDK.

G.K
G.K
8 miesięcy temu

Uprzedzę pana Konowała i dla przykładu informacja z Mławy, z roku 2017. Już wtedy kosztorys modernizacji MDK w Mławie wynosił blisko 12 mln. „-Remont, rozbudowa i nadbudowa sali kina to taka skromna kwota… 12 mln zł – stwierdził burmistrz Sławomir Kowalewski i przyznał, że miasto szuka cały czas dofinansowania na ten cel. – Ale trzeba pamiętać, że dofinansowanie, tak jak w przypadku kolektorów sanitarnych, to jest kwota ok. 50 proc. resztę trzeba znaleźć z budżetu. Chciałbym kino wyremontować, takie plany miałem i wciąż mam, natomiast kiedy to nastąpi, tego nie wiem – zaznaczył szef miasta. Warto dodać, że urząd ma… Czytaj więcej »

aaa
aaa
8 miesięcy temu

Marek kupuj tak Ci zależało na remoncie to krzesła możesz teraz sobie kupić

Remek
Remek
8 miesięcy temu
Reply to  aaa

Akurat na remont będzie za te antyki