Miejski Dom Kultury w Przasnyszu ma nowego wicedyrektora. Od 10 miesięcy

Informacja o zmianach na szczeblu kierowniczym miejskiej instytucji kultury nie powinna budzić niczyjego zdziwienia, bo są to procesy zachodzące w sposób naturalny. Pikanterii sprawie przydaje fakt, iż wiadomość nie została przekazana opinii publicznej, a media dowiedziały się przypadkiem. Śpieszymy zatem donieść że od 10 miesięcy MDK ma nowego wicedyrektora, ale wieść o tym była owiana nimbem tajemnicy.

 

Krzysztof Gadomski był dyrektorem Miejskiego Domu Kultury od 1 listopada 2008 r.; ster instytucji dzierżył przez ponad 10 lat. W 2019 roku, w wyniku konkursu, jego miejsce zajęła Magdalena Król; zaś Krzysztof Gadomski został wicedyrektorem.

Sytuacja uległa zmianie w lutym ubiegłego roku, kiedy wicedyrektor z przyczyn osobistych zrezygnował z pełnienia funkcji. Stało się to podczas przygotowań do modernizacji gmachu MDK. Krzysztof Gadomski został szeregowym pracownikiem placówki, zatrudnionym jako instruktor ds. artystycznych.

Wiadomość o zmianach w kierownictwie instytucji kultury nie została przedstawiona mieszkańcom, a media dowiedziały się o tym niemal rok później, w sposób przypadkowy. Milczał MDK, próżno szukać na ten temat wzmianki w Biuletynie Informacji Publicznej placówki oraz na jej stronie internetowej. O zmianach nie informowało także miasto.

 

MDK ma nowego wicedyrektora od 1 marca 2021 r.

O kierowniczej zmianie w MDK możemy oficjalnie poinformować dopiero dziś, ponieważ dotychczas była to wiedza znana jedynie wtajemniczonym.

Zapytaliśmy dyrektor Magdalenę Król – Piórkowską o powody, dla których nie poinformowano opinii publicznej o ważnych zmianach w miejskiej placówce kultury, finansowanej przecież z podatków mieszkańców.

– Informacja o powołaniu Zastępcy Dyrektora spośród zatrudnionych pracowników nie jest tajemna. Kierownicy wielu instytucji czy to miejskich, czy powiatowych dobierają swoich współpracowników i nie ma tym nic zdrożnego. Taka informacja powinna być opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej. Miejski Dom Kultury mimo, że nie ma obowiązku posiadania BIP, zlecił jego uruchomienie w poprzednim roku – wyjaśniła Magdalena Król – Piórkowska.

Nie udało nam się dowiedzieć dlaczego informacja o nowej dyrekcji nie została opublikowana, ani nie przesłano w tej sprawie choćby króciutkiego komunikatu informacyjnego  do mediów. Próżno szukać także wzmianki o pożegnaniu Krzysztofa Gadomskiego, który przez 10 lat był dyrektorem placówki, a przez dalsze 2 lata jej wicedyrektorem. Jak zapewniła nas Magdalena Król-Piórkowska, informacje o zmianie kierownictwa zostaną opublikowane wkrótce.

 

Nie tylko budynek wymaga modernizacji

Oczywiście nie widzimy przeciwwskazań, aby taką informację opublikować na stronie internetowej, jednak uważam, że raczej powinno publikować się takie informacje na stronie BIP, co niebawem nastąpi. To samo dotyczy Głównej Księgowej. Strona internetowa Domu Kultury również potrzebuje modernizacji, by móc w sposób dostępny publikować wszystkie informacje – odparła pani dyrektor.

1 marca 2021 r. funkcję wicedyrektora MDK objął Tomasz Szymborski urodzony w 1981 r. w Przasnyszu. Jest absolwentem Akademii Humanistycznej o kierunku administracja publiczna. W Miejskim Domu Kultury zatrudniony był od 2005 roku jako pracownik ds. administracji, obecnie jest zastępcą dyrektora MDK.

Tomasz Szymborski od wielu lat jest zatrudniony w Miejskim Domu Kultury. Posiada rozległą wiedzę o instytucji i wieloletnie doświadczenie w wykonywanej pracy. Pan Tomasz Szymborski zaangażowany był również przy powstaniu dokumentacji remontowo-budowlanej budynku MDK oraz przy procedurach przetargowych i samych przetargach – komentuje Magdalena Król-Piórkowska.

Wicedyrektorowi Tomaszowi Szymborskiemu życzymy wielu sukcesów, żałując, że dane nam jest złożenie gratulacji z okazji objęcia nowej funkcji wiele miesięcy po fakcie. Nie mamy jednak wątpliwości, że jego kompetencje i zaangażowanie będą na wagę złota podczas, zbliżającej się wielkimi krokami, modernizacji siedziby MDK.

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
2 lat temu

A miało być po ciuchu…

Małgosia.
Małgosia.
2 lat temu
Reply to  Michał

Oni wszystko tak po ciuchu robią, że każdy wie. Tak samo z podwyżkami w urzędzie było. Sprzątaczka 50 zł, zastępca prawie 3 tysiące

G.K
G.K
2 lat temu

To ja jeszcze wrzucę se to z poprzedniego tematu o MDK. Takie dziwne wyliczenia.–> G.K 10 dni temu odpowiada  Top Redakcjo InfoPrzasnysz, możecie podać, jaka kwota w budżecie powiatu, jest zabezpieczona na remont MDK ? Trzy lata obecny starosta obiecywał wsparcie finansowe, kilkukrotnie mówił o tym w wywiadach radiowych. Możemy zatem poznać tą kwotę wsparcia, czas zadać to pytanie, gdyż właśnie rusza ten długo wyczekiwany remont. Odpowiedz Autor Infoprzasnysz(@Infoprzasnysz)  10 dni temu  odpowiada  G.K W WPF powiatu przasnyskiego na ten cel jest przeznaczony 1 mln zł.  Odpowiedz  10 dni temu  odpowiada  Infoprzasnysz Dziękuję i teraz niech ktoś dobry z matematyki mi policzy. Wykorzystam… Czytaj więcej »

jano
jano
2 lat temu
Reply to  G.K

Powiat nigdy nie obiecywał wsparcia finansowego na rzecz MDK-u.

G.K
G.K
2 lat temu
Reply to  jano

Co Ty bredzisz ?? https:// samorzad.gov. pl/web/powiat-przasnyski/ogloszono-przetarg-na-remont-mdk-w-przasnyszu-zarzad-powiatu-gotowy-by-wesprzec-finansowo-miasto-przasnysz „Samorząd Powiatu Przasnyskiego oraz Miasto Przasnysz prowadziły korespondencję w sprawie dofinansowania remontu tak ważnej dla społeczeństwa inwestycji. Miasto Przasnysz zdecydowanie może liczyć na wsparcie Zarządu Powiatu Przasnyskiego, który w razie takiej potrzeby zaproponuje Radzie Powiatu przeznaczenie dotacji do tej inwestycji jako pokrycie części wkładu własnego. – Bardzo się cieszę z tej wiadomości! Jako Zarząd Powiatu zadeklarowaliśmy możliwość wsparcia tej inwestycji kwotą KOLEJNEGO MILIONA złotych przez Powiat Przasnyski. Pierwszy milion przekazaliśmy Miastu w ramach porozumienia z początku obecnej kadencji (spłata udziałów w hali sportowej). Trzymamy kciuki za powodzenie tej ważnej (nie tylko dla miasta)… Czytaj więcej »

Miszcz
Miszcz
2 lat temu

Świetny wybór, pan Szymborski jest super. To on powinien być dyrektorem. Nie zmienia to niestety faktu, że powinno być transparentnie, a zmiany zakomunikowane.

xne
xne
2 lat temu

No ale Burmistrz nie poinformował? Przecież to za Jego przyzwoleniem zmiany nastąpiły.W takiej placówce Zastępca jest zbędny. Może za rok dowiemy się ,że po cichutku powołano zastępcę w Muzeum i w Bibliotece. Skąd takie nawyki , no skąd ?

Makarena
Makarena
2 lat temu
Reply to  xne

Przeciez to norma. Pamiętacie hasło Przasnysz bez układów, na którym wybił się obecny burmistrz? No to macie nowe elity.

Arnold
Arnold
2 lat temu

Powinien być jeden dyrektor i powinien być nim Pan Szymborski. Pani Magda niestety słabo się orientuję w kierowaniu instytucją dlatego musi mieć zastępcę który za nią robi. A Pana Gadomskiego powinno się pożegnać tak jak Panią prezes z miejskiego zakładu. Zero klasy z ich strony.

Marek
Marek
2 lat temu
Reply to  Arnold

Dzieki Pani Magdalenie Mdk zaczal zyc, nie ma stagnacji. A skąd insynuację że słabo się orientuję w kierowaniu instytucja ?? Jakieś konkrety?

Ljb
Ljb
2 lat temu
Reply to  Arnold

To fakt Pani Magda nie nadaje się na dyrektor a. Cały czas wolne urlop i pewnie po to zastępca. Słabo Panie Burmistrzu zawsze zdjęcia reportaż s tu co cisza. Czy jest coś do ukrycia….

xne
xne
2 lat temu
Reply to  Arnold

Pani Strześniewska przeszła na emeryturę , a Pan Gadomski pracuje , a więc skąd się wziął pomysł żegnania.

Adam
Adam
2 lat temu
  • Muzeum Historyczne – 10 osób
  • Miejska Biblioteka Publiczna  – 14 osób
  • Miejski Dom Kultury – 13 osób
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji – 5 osób;

Zastanawiam się po co jest tak rozbudowana administracja w tej instytucji. Dyrektor, zastępca dyrektora, głowny księgowy , pracownik administracyjny i pracownik ds promocji o którym też mogliśmy dowiedzieć się dzięki Waszej redakcji. Pewnie pozostałe jednostki chciałyby mieć przynajmniej połowę tej administracji. A jak zycie pokazuje mogą doskonale bez niej funkcjonować.

OSTRA
OSTRA
2 lat temu
Reply to  Adam

ALE SPRZĄTACZKI CHYBA NIE ZATRUDNIAJĄ BO SALI WIDOWISKOWEJ OD LAT NIE SPRZĄTAJĄ…BRUD WRĘCZ ODSTRĘCZAJĄCY OD WEJŚCIA NA TĄ SALĘ……
BARDZO DELIKATNIE MÓWIĄC….🤔😆😄

Marek
Marek
2 lat temu
Reply to  OSTRA

Nie pisze się z Caps Lock;) zasady netykiety 😉

Ddd
Ddd
2 lat temu
Reply to  OSTRA

O tak brud jest okropny,wszędzie.

Sławek
Sławek
2 lat temu

Zaangażowany był w procedurach przetargowych i samych przetargach -wyjaśnia Dyrektor MDK. Tu tkwi źródło awansu pracownika na z-ce Dyrektora.

xne
xne
2 lat temu
Reply to  Sławek

Poczekajmy , zobaczymy co wyniknie ostatecznie z tym remontem. Przecież w dalszym ciągu pieniędzy brak

Adam
Adam
2 lat temu
Reply to  Sławek

Jak to dobrze wypinać klatkę za czyjąś prcę. Zaangażowany w przygotowania dokumentacji przetargowej to byli, ale pracownicy Urzedu Miasta.

jano
jano
2 lat temu

Jeśli się nie podaje oficjalnie a wręcz się chce tą info. ukryć to ma się w tym ukryty cel. Tak wygląda zapowiadana przed wyborami walka z układem, a może powie że nie wiedział o zmianie z-cy dyr. w MDK. Poprzedni dyr. Gadomski był tłamszony i dołowany przez ówczesnego burmistrza ale RM za nim się wstawiała, uczciwy do bólu i nie nadaje się na czas remontu MDK – przepływu wielkiej kasy.

Mariusz
Mariusz
2 lat temu

Pan burmistrz zapomniał podać tez inne informacje w kwestii zmian kadrowych. Podobnie jak w MDK zrobili w urzędzie w wydziale promocji. Kilka miesięcy temu (może też 10) na kierownika wskoczyła koleżanka burmistrza Pani Karolina B.
O tym fakcie też jest cicho i nigdzie nie ma żadnych informacji. Cisza w prasie, nie było filmiku na fb, na stronie internetowej urzędu też nie znajdzie nazwiska obecnej kierowniczki. Czyżby zbieg okoliczności ?

Marek
Marek
2 lat temu
Reply to  Mariusz

Ale zawiść;)

Mariusz
Mariusz
2 lat temu
Reply to  Marek

To nie zawiść 🤣 to „Przasnysz bez układów” 😂😂😂

Adam
Adam
2 lat temu
Reply to  Mariusz

I dwie nowe twarze w tym wydziale, po to żeby było kim kierować, czy miał ktoś za kogoś pracować? A efektów dobrej zmiany ani widać, ani słychać.

xne
xne
2 lat temu
Reply to  Mariusz

Najpierw się zatrudnia , po kilku miesiącach ogłasza się konkurs i „WYGRYWA” ta osoba , ta swoja.W dziale promocji ostatnio też zatrudniono Aleksandrę Ś., zmienia miejsca pracy jak rękawiczki.Ma tzw. „szczęście” 🙂 Jest dużo takich przypadków, nie tylko w urzędzie , ale szkołach /Swietlicach/ , żłobkach , przedszkolach.To ma tak wyglądać „bez układów”.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

Pan Tomasz to odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku. Powodzenia

michał
michał
2 lat temu

Czy każdy dyrektor musi mieć swojego zastępcę? Rozumiem PKiN w W-wie, ale MDK w Przasnyszu.