Miejski Dom Kultury rusza z nowym sezonem. Co się będzie działo przed remontem?

21 maja domy i ośrodki kultury mogą wznowić swoje stacjonarne działania z zachowaniem reżimu sanitarnego. Przasnyski MDK może więc bez większych przeszkód rozszerzyć działalność kulturalną, edukacyjną i animacyjną oraz zaprosić odbiorców do swoich wnętrz. O planach na wiosnę i lato rozmawiamy z dyrektor placówki – Magdaleną Król-Piórkowską.

 

W sezonie wiosenno-letnim oferta MDK-u w większości jest nastawiona na działania plenerowe; przede wszystkim działania bezpieczne pod względem epidemiologicznym. Z tej przyczyny nie zrezygnowano również z aktywności i wydarzeń on-line.

 

Rządzący dają nam trochę pożyć, nieco normalizując działalność obiektów kultury. Co będzie się działo?

Na pewno wznowimy stacjonarne zajęcia muzyczne, plastyczne, kreatywne i rytmiczne. Wrócą zajęcia taneczne, a zespoły muzyczne (Przasnyska Kapela Podwórkowa, Przeciąg i Pasja), działające w MDK, również wznowią swoje próby i przygotowania do koncertów i przeglądów. Już w czerwcu dzieci i młodzież, ucząca się w Ognisku Muzycznym, będzie mogła przystąpić w normalnym trybie do egzaminu końcowego i będziemy mogli zorganizować popisy muzyczne z ich udziałem.

 

Jakie atrakcje przewidzieliście Państwo w maju?

Zaplanowaliśmy Koncert Życzeń z okazji Dnia Matki, który odbędzie się on-line. Zorganizujemy także warsztaty plastyczno-rytmiczne, w których wezmą udział dzieci i rodzice.

 

Co w planach czerwcowych?

Już na początku miesiąca odbędzie się spotkanie z okazji Dnia Dziecka; nazwaliśmy je „Kulturalne spotkanie w Parku”. Po raz kolejny odbędzie się Przasnyski Mam Talent Show, jednak tym razem w wersji on-line.

 

Jakie wydarzenia zostaną zorganizowane we wnętrzach MDK?

W czerwcu zapraszamy na Stand-up comedy „Karma Wraca” w wykonaniu Katarzyny Piaseckiej, a w lipcu odbędzie się spektakl teatralny „Salon odnowy”. Być może będą to już ostatnie wydarzenia przed remontem budynku.

 

Proszę opowiedzieć o bieżących inwestycjach

Jesteśmy w trakcie realizacji projektu z budżetu obywatelskiego pn. „Kino plenerowe w Przasnyszu”. Zakupiliśmy ekran, nagłośnienie, leżaki oraz niezbędne rzeczy do realizacji pokazów filmowych na łonie przyrody. W okresie od czerwca do września planujemy zorganizować weekendowe seanse kina plenerowego. Zakończyliśmy także szkolenia i realizację projektu „Sieć na kulturę”. Jest to projekt Fundacji Wspierania Zrównoważonego Rozwoju, dzięki któremu nasza placówka otrzyma sprzęt komputerowy.

 

Rysują się już plany na lato?

W okresie wakacyjnym planujemy zorganizować „Kameralia muzyczne”, czyli kameralne koncerty plenerowe w wykonaniu instruktorów, uczniów z Ogniska Muzycznego oraz chętnych zespołów i osób, które chciałyby się zaprezentować. W lipcu planujemy zorganizować wielkie wydarzenie, czyli 15-lecie powstania pracowni batiku „MAMUT” i wystawę plenerową w parku. Obecnie pracownia batiku przygotowuje się do tego wydarzenia, ale również przygotowuje prace do kolejnych wystaw. Pierwsza wystawa „Batik po przasnysku” została już otwarta w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Turystyki w Jasionówce na Podlasiu.

 

A tzw. lato w mieście? Co dla dzieciaków, spędzających wakacje w domach?

Tym razem, w sierpniu planujemy zorganizować „Akcję Lato – Kulturalne wakacje w mieście”, czyli ciekawe zajęcia dla dzieci podczas wakacji. Może jeszcze latem uda się wrócić do, cieszącego się dużą popularnością projektu ”Godzinki dla rodzinki”, realizowanego razem ze Starostwem Powiatowym w Przasnyszu i zorganizować ciekawe, plenerowe teatrzyki i wydarzenia.

 

 

Przed nami długo wyczekiwany remont budynku. Jakie są plany z tym związane, jak będziecie Państwo działać w tym czasie?

Jeszcze przed remontem planujemy zrobić relację fotograficzną zabytkowego budynku, w którym znajduje się siedziba MDK i dawny Dom Sportu. Łączy się z nim niejedna interesująca historia. Jest wiele ciekawych wspomnień i pamiątek z dawnych lat. Planujemy na wystawie pokazać zdjęcia, które przywołają wspomnienia i będą stanowiły pamiątkę dla przyszłych pokoleń. W niedługim czasie rozpocznie się remont. Nie wiemy dokładnie kiedy się zacznie, ale wiemy, że będziemy musieli opuścić nasz budynek i przenieść działalność do innego obiektu.  Zapewniamy jednak naszych odbiorców, że nie zostawimy ich samych. Będziemy dla Was cały czas, choć w innym miejscu.

 

Gdzie?

Na pewno Was o tym poinformujemy… Zachęcamy do śledzenia profilu Facebook Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu, gdzie znajdą Państwo wszystkie informacje o naszych wydarzeniach.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
2 lat temu

Fajnie by było, co jakiś czas, zaprosić pianistę na mały pokaz Chopinowski 🙂
Nie zaszkodziłoby również jakby o nadchodzących wydarzeniach była informacja na infoprzasnyszu.
Pozdrawiam 🙂

Kierowca
Kierowca
2 lat temu
Reply to  Tomek

Taaa fleciarza i kontrabasistę

Bogdan (ten prawdziwy)
Bogdan (ten prawdziwy)
2 lat temu

Fenomenalne brwi, Pani Dyrektor! Nie mogę się napatrzeć!

Johny
Johny
2 lat temu

Wyglądają jak plemniki xD

Gromi
Gromi
2 lat temu
Reply to  Johny

Chyba od słonia , ja tam wolę delikatne kreseczki jakby grabarz malował 😜😜

Last edited 2 lat temu by Gromi
Gośka
Gośka
2 lat temu

O czym wy ludzie piszecie?

Marek
Marek
2 lat temu
Reply to  Gośka

O twoich wargach sromotnikowych

Last edited 2 lat temu by Marek
Kabo
Kabo
2 lat temu

Pani dyrektor to doskonały przykład że jesli osoba posiada wykształcenie z danej dziedziny i jest w tym co robi całkiem dobra, to wcale nie znaczy że musi być dobrym menedżerem. Rozumiemy że covid itd, ale z opublikowanych jakiś czas temu statystyk jasno wynikało że jeszcze przed covidem aktywnośc MDK znacznie spadła niż za kadencji poprzedniego dyrektora. A teraz? Totalna cisza, zastój, brak jakichkolwiek działań. Tak wychodzi zatrudnianie po znajomościach przez Chrostowskiego. Miało być dobrze, a wyszła kompromitacja. Lepiej aby wróciła pani do prowadzenia festynów dla dzieci niż kierować czymś o czym nie ma się pojęcia.

Gumka
Gumka
2 lat temu
Reply to  Kabo

A z tego co słychać czeka nas remont MDK, ciekawe czy owa Pani zna się na prowadzeniu takich inwestycji. Słyszałam, że z dokumentami jest cały czas problem, a co dopiero do realizacji 🙁