Miejski Dom Kultury rusza z nowym sezonem. Co się będzie działo przed remontem?

21 maja domy i ośrodki kultury mogą wznowić swoje stacjonarne działania z zachowaniem reżimu sanitarnego. Przasnyski MDK może więc bez większych przeszkód rozszerzyć działalność kulturalną, edukacyjną i animacyjną oraz zaprosić odbiorców do swoich wnętrz. O planach na wiosnę i lato rozmawiamy z dyrektor placówki – Magdaleną Król-Piórkowską.

 

W sezonie wiosenno-letnim oferta MDK-u w większości jest nastawiona na działania plenerowe; przede wszystkim działania bezpieczne pod względem epidemiologicznym. Z tej przyczyny nie zrezygnowano również z aktywności i wydarzeń on-line.

 

Rządzący dają nam trochę pożyć, nieco normalizując działalność obiektów kultury. Co będzie się działo?

Na pewno wznowimy stacjonarne zajęcia muzyczne, plastyczne, kreatywne i rytmiczne. Wrócą zajęcia taneczne, a zespoły muzyczne (Przasnyska Kapela Podwórkowa, Przeciąg i Pasja), działające w MDK, również wznowią swoje próby i przygotowania do koncertów i przeglądów. Już w czerwcu dzieci i młodzież, ucząca się w Ognisku Muzycznym, będzie mogła przystąpić w normalnym trybie do egzaminu końcowego i będziemy mogli zorganizować popisy muzyczne z ich udziałem.

 

Jakie atrakcje przewidzieliście Państwo w maju?

Zaplanowaliśmy Koncert Życzeń z okazji Dnia Matki, który odbędzie się on-line. Zorganizujemy także warsztaty plastyczno-rytmiczne, w których wezmą udział dzieci i rodzice.

 

Co w planach czerwcowych?

Już na początku miesiąca odbędzie się spotkanie z okazji Dnia Dziecka; nazwaliśmy je “Kulturalne spotkanie w Parku”. Po raz kolejny odbędzie się Przasnyski Mam Talent Show, jednak tym razem w wersji on-line.

 

Jakie wydarzenia zostaną zorganizowane we wnętrzach MDK?

W czerwcu zapraszamy na Stand-up comedy „Karma Wraca” w wykonaniu Katarzyny Piaseckiej, a w lipcu odbędzie się spektakl teatralny „Salon odnowy”. Być może będą to już ostatnie wydarzenia przed remontem budynku.

 

Proszę opowiedzieć o bieżących inwestycjach

Jesteśmy w trakcie realizacji projektu z budżetu obywatelskiego pn. “Kino plenerowe w Przasnyszu”. Zakupiliśmy ekran, nagłośnienie, leżaki oraz niezbędne rzeczy do realizacji pokazów filmowych na łonie przyrody. W okresie od czerwca do września planujemy zorganizować weekendowe seanse kina plenerowego. Zakończyliśmy także szkolenia i realizację projektu „Sieć na kulturę”. Jest to projekt Fundacji Wspierania Zrównoważonego Rozwoju, dzięki któremu nasza placówka otrzyma sprzęt komputerowy.

 

Rysują się już plany na lato?

W okresie wakacyjnym planujemy zorganizować „Kameralia muzyczne”, czyli kameralne koncerty plenerowe w wykonaniu instruktorów, uczniów z Ogniska Muzycznego oraz chętnych zespołów i osób, które chciałyby się zaprezentować. W lipcu planujemy zorganizować wielkie wydarzenie, czyli 15-lecie powstania pracowni batiku „MAMUT” i wystawę plenerową w parku. Obecnie pracownia batiku przygotowuje się do tego wydarzenia, ale również przygotowuje prace do kolejnych wystaw. Pierwsza wystawa „Batik po przasnysku” została już otwarta w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Turystyki w Jasionówce na Podlasiu.

 

A tzw. lato w mieście? Co dla dzieciaków, spędzających wakacje w domach?

Tym razem, w sierpniu planujemy zorganizować „Akcję Lato – Kulturalne wakacje w mieście”, czyli ciekawe zajęcia dla dzieci podczas wakacji. Może jeszcze latem uda się wrócić do, cieszącego się dużą popularnością projektu ”Godzinki dla rodzinki”, realizowanego razem ze Starostwem Powiatowym w Przasnyszu i zorganizować ciekawe, plenerowe teatrzyki i wydarzenia.

 

 

Przed nami długo wyczekiwany remont budynku. Jakie są plany z tym związane, jak będziecie Państwo działać w tym czasie?

Jeszcze przed remontem planujemy zrobić relację fotograficzną zabytkowego budynku, w którym znajduje się siedziba MDK i dawny Dom Sportu. Łączy się z nim niejedna interesująca historia. Jest wiele ciekawych wspomnień i pamiątek z dawnych lat. Planujemy na wystawie pokazać zdjęcia, które przywołają wspomnienia i będą stanowiły pamiątkę dla przyszłych pokoleń. W niedługim czasie rozpocznie się remont. Nie wiemy dokładnie kiedy się zacznie, ale wiemy, że będziemy musieli opuścić nasz budynek i przenieść działalność do innego obiektu.  Zapewniamy jednak naszych odbiorców, że nie zostawimy ich samych. Będziemy dla Was cały czas, choć w innym miejscu.

 

Gdzie?

Na pewno Was o tym poinformujemy… Zachęcamy do śledzenia profilu Facebook Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu, gdzie znajdą Państwo wszystkie informacje o naszych wydarzeniach.

 

M. Jabłońska


 

guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
27 dni temu

Fajnie by było, co jakiś czas, zaprosić pianistę na mały pokaz Chopinowski 🙂
Nie zaszkodziłoby również jakby o nadchodzących wydarzeniach była informacja na infoprzasnyszu.
Pozdrawiam 🙂

Kierowca
Kierowca
27 dni temu
odpowiada  Tomek

Taaa fleciarza i kontrabasistę

Bogdan (ten prawdziwy)
Bogdan (ten prawdziwy)
26 dni temu

Fenomenalne brwi, Pani Dyrektor! Nie mogę się napatrzeć!

Johny
Johny
26 dni temu

Wyglądają jak plemniki xD

Gromi
Gromi
26 dni temu
odpowiada  Johny

Chyba od słonia , ja tam wolę delikatne kreseczki jakby grabarz malował 😜😜

Last edited 26 dni temu by Gromi
Gośka
Gośka
26 dni temu

O czym wy ludzie piszecie?

Marek
Marek
26 dni temu
odpowiada  Gośka

O twoich wargach sromotnikowych

Last edited 26 dni temu by Marek
Kabo
Kabo
26 dni temu

Pani dyrektor to doskonały przykład że jesli osoba posiada wykształcenie z danej dziedziny i jest w tym co robi całkiem dobra, to wcale nie znaczy że musi być dobrym menedżerem. Rozumiemy że covid itd, ale z opublikowanych jakiś czas temu statystyk jasno wynikało że jeszcze przed covidem aktywnośc MDK znacznie spadła niż za kadencji poprzedniego dyrektora. A teraz? Totalna cisza, zastój, brak jakichkolwiek działań. Tak wychodzi zatrudnianie po znajomościach przez Chrostowskiego. Miało być dobrze, a wyszła kompromitacja. Lepiej aby wróciła pani do prowadzenia festynów dla dzieci niż kierować czymś o czym nie ma się pojęcia.

Gumka
Gumka
25 dni temu
odpowiada  Kabo

A z tego co słychać czeka nas remont MDK, ciekawe czy owa Pani zna się na prowadzeniu takich inwestycji. Słyszałam, że z dokumentami jest cały czas problem, a co dopiero do realizacji 🙁