Miejski Chór Męski w Przasnyszu świętował 10-lecie działalności artystycznej

Jubileuszowy koncert przyciągnął rzesze mieszkańców, którzy mogli posłuchać znanych pieśni w wykonaniu Męskiego Chóru Miejskiego pod dyrekcją Waldemara Maćkowskiego.

 

W sali konferencyjnej na II piętrze Centrum Aktywizacji Biznesu w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przasnyszu odbył się koncert z okazji 10-lecia działalności artystycznej Miejskiego Chóru Męskiego. W dowód uznania zasług Miejskiego Chóru Męskiego, na rzecz propagowania muzyki chóralnej wśród mieszkańców powiatu przasnyskiego, starosta Krzysztof Bieńkowski przekazał na ręce prowadzącego koncert Grzegorza Andrejczyka oraz dyrygenta Waldemara Maćkowskiego medal „Gloria Prasnensis Terrae”.

Jubileuszowy koncert przyciągnął rzesze mieszkańców, którzy mogli posłuchać znanych pieśni w wykonaniu Męskiego Chóru Miejskiego. Miłym akcentem sobotniej uroczystości był udział dzieci, „które od najmłodszych lat, poprzez śpiew, uczą się miłości do swojego miasta i ojczyzny, oraz wspólnie budują relacje i wzmacniają więzi międzypokoleniowe”. Po koncercie przyszedł czas na gratulacje, słowa uznania i życzenia, które do jubilatów płynęły z wielu stron.

Miejski Chór Męski swoje istnienie zawdzięcza determinacji kilku osób i pomocy ówczesnych miejskich władz samorządowych, które znalazły sposób na sfinansowanie działalności tej oddolnej inicjatywy. Władze się zmieniły, jednak wsparcie dla kontynuowania działalności chóru pozostało.

Chór uświetniał swoimi występami większość uroczystości i wydarzeń organizowanych przez miasto, stał się również kreatorem pewnych wydarzeń. W 2022 roku inicjatywa oddolna przyjęła formułę stowarzyszenia zwykłego. Pozwoliło to na pozyskiwanie środków i rozwijanie działalności. Stowarzyszenie zrealizowało szereg projektów, a niektóre z nich, takie jak „przasnyskie kolędowanie”,  „Bo gród Przasnysz to miasto jest moje” czy „Zaśpiewajmy razem Niepodległej” odbiły się szerokim echem w lokalnej społeczności.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments