Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z koncertem „Gramy dla Was i z Wami” w Duczyminie

Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Chorzelach kontynuuje otwarty cykl występów pod nazwą „Gramy dla Was i z Wami”. Zebrane pieniądze chcą przeznaczyć na wyjazd na Międzynarodowy Festiwal do Bułgarii. Tym razem wystąpili w Duczyminie.

 

– Przed nadejściem pandemii koronawirusa, nasza orkiestra dęta regularnie reprezentowała nasz kraj na międzynarodowych konkursach muzycznych. Wyjazdy na te festiwale, były możliwością spełnienia marzeń o występowaniu na wielkich scenach naszego kontynentu, wypracowywaniu bagażu doświadczeń, służyły niesamowitemu rozwojowi artystycznemu zespołu, jak również były okazją nagrody dla Orkiestrantów za podejmowany trud, związany z uświetnianiem wszystkich lokalnych imprez w całej naszej gminie i powiecie. Wypada również wspomnieć, że nasz zespół, często był laureatem pierwszego miejsca na tych festiwalach – wyjaśnia chorzelski OUK.

W niedzielę, 23 czerwca ks. Grzegorz Adam Ostrowski zaprosił Miejską Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Chorzel do Duczymina, tym samym włączając się w akcję orkiestry ,,Gramy dla Was z Wami”.

–  Z głębi serca pragniemy wyrazić naszą ogromną wdzięczność dla wszystkich darczyńców, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy, które umożliwią naszej orkiestrze wyjazd na międzynarodowy festiwal muzyczny w Bułgarii. Udało się zebrać, aż 2261zł. To bardzo duża kwota, zważywszy na to, że Parafia pw. św. Jana Nepomucena w Duczyminie liczy niespełna 1000 wiernych – dodaje OUK.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments