Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu zakwalifikowana do udziału w programie Narodowego Centrum Kultury

Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu znalazła się wśród 30 instytucji z całej Polski, które wezmą udział w przedsięwzięciu szkoleniowym, realizowanym w ramach projektu „Projektowanie Uniwersalne Kultury – dostępność w instytucjach kultury” przez Narodowe Centrum Kultury. W tegorocznym naborze, do NCK wpłynęło prawie 180 wniosków.

 

– Nasz wniosek dotyczący przedsięwzięć szkoleniowych z zakresu dostępności złożony w programie realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury uzyskał uznanie w oczach ekspertów. Jako jedna z 30 instytucji kultury weźmiemy udział w bezpłatnych szkoleniach, wizytach studyjnych i skorzystamy z tutoringu. Dzięki zdobytej wiedzy i przy wsparciu ekspertów, wypracujemy autodiagnozę oraz strategię wdrożeniową modelu dostępności dla naszej Biblioteki. W drugim etapie zadania będziemy mogli składać wniosek o przyznanie grantu na wdrożenie przygotowanej strategii – informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

Rezultatem ma być systemowa zmiana, polegająca na zwiększeniu dostępności, rozumianej nie tylko jako likwidacja barier technicznych, architektonicznych, ale również jako standard kreowania i projektowania oferty kulturalnej przy partycypacyjnym udziale osób z grupy docelowej projektu, tj. osób ze szczególnymi potrzebami.

„Projektowanie uniwersalne kultury – dostępność w instytucjach kultury” finansowany jest w ramach działania 3.3 „Systemowa poprawa dostępności” Priorytetu III „Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami” programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments