Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu włącza się w „Tydzień z Internetem”

24 marca 2014 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu odbyło się spotkanie „Pole do popisu”, organizowane w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”.

Podczas internetowego, przeprowadzonego na żywo wykładu, uczestniczki dowiedziały  się, jak korzystać z komputera oraz jak przez Internet zdobywać wiedzę i kompetencje, które mogą być przydatne na rynku pracy. Przekonały się, jak pomóc we wskazaniu kierunków rozwoju swoim dzieciom czy wnukom, sprawdziły również, gdzie szukać informacji pomocnych w znalezieniu pracy i dlaczego na emeryturze warto zostać wolontariuszem.

Biblioteka w Przasnyszu zorganizowała spotkanie w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”. Jest to ogólnoeuropejska akcja, wspierana przez Neelie Kroes, Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej. Kampania odbyła się już po raz czwarty. Celem tegorocznej edycji jest pokazanie, jak Internet i znajomość nowych technologii pomagają w poszukiwaniu pracy. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), prowadząca m.in. ogólnopolski Program Rozwoju Bibliotek.

Spotkanie zostało zrealizowane w oparciu o scenariusz przygotowany przez Orange Polska i Fundację Orange.Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments