Międzyszkolny Konkurs ,,Young master of cooking” rozstrzygnięty.

Przasnyscy uczniowie mogli poczuć się jak gwiazdy telewizyjnych programów kulinarnych, a to za sprawą międzyszkolnego konkursu „Young master of cooking” zorganizowanego 15 marca 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z Przasnysza i Jednorożca. Jury oceniało organizację pracy, technikę wykonania, sposób podania, pomysłowość, konsystencję i smak potraw. Należy podkreślić duże zaangażowanie i kreatywność uczestników konkursu.

Laureatką I Międzyszkolnego Konkursu Umiejętności Kulinarnych ,,Young master of cooking’’ została Izabela Zakrzewska uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu, którą do konkursu przygotowywała Renata Sadowska. Drugie miejsce zajęła Laura Kiersikowska również ze Szkoły Podstawowej nr 3, na miejscu trzecim uplasowała się Aleksandra Wartacz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu.

W trakcie konkursu odbyła się również konferencja prozdrowotna ,,Jak jeść i żyć by zdrowym i pięknym być’’. Uczestniczyli w niej uczniowie szkół podstawowych z Przasnysza i Leszna. W pierwszej części zostali zapoznani z zasadami prawidłowego żywienia, a następnie z najczęstszymi błędami żywieniowymi popełnianymi przez młodzież. Punkty uzyskane w czasie konkursu wiedzy i konkursu sprawnościowego wyłoniły zwycięzcę. Najlepszy wynik uzyskali Gabriela Kwiatkowska i Jakub Dominik ze Szkoły Podstawowej nr 3.

W kategorii juniorów starszych w Konkursie ,,Young master of cooking’’ rywalizowali uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu. Pierwsze miejsce zajął Klaudiusz Brym z klasy I TŻ, miejsce drugie Kaja Kaczyńska z klasy II TŻ, a miejsce trzecie Jakub Borkowski z klasy I TŻ.

Źródło ZSP Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments