Międzypokoleniowe spotkanie ze wspomnieniami, rozmowami i wspólnym gotowaniem jednorojskiego malona – zaproszenie

W kuchni mamy, babci, prababci… Jednorojski malon i inne przysmaki – to temat spotkania, które odbędzie się już w najbliższą sobotę, 9 października, o godzinie 15.00 w Jednorożcu. Wydarzenie odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

 

Jak zapewnia organizator, czyli Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej” na spotkaniu mile widziany jest każdy, nie tylko zaś jednorożanki i jednoroziaki.

– Co jedli na co dzień i od święta Kurpie oraz Kurpianki z Jednorożca? Przyjdź z mamą, babcią lub prababcią – to kobiety bowiem kojarzą się z ogniskiem domowym i kuchnią. Możesz też wziąć pradziadka, dziadka, tatę. Wysłuchaj opowiadań seniorów i seniorek o smakach ich dzieciństwa i dorosłości. Dowiedz się, co królowało w jadłospisie przodków i przodkiń jednoroziaków. Podziel się własnymi wspomnieniami. Jeśli masz fotografie związane z przygotowaniem posiłków, wykopkami, krojeniem kapusty na zimę, pracą w kuchni – przynieś je. Zasilą Jednorożeckie Archiwum Społeczne. Będziemy kroić dużo dyni, by wspólnie ugotować i zjeść malona, potrawę wpisaną na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Szykuje się pyszne spotkanie – zaprasza Maria Weronika Kmoch.

 

 

ren

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments