Międzypokoleniowe spotkanie „W kuchni mamy, babci, prababci…Rejbujemy!” w Jednorożcu

Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej” zaprasza na międzypokoleniowe spotkanie „W kuchni mamy, babci, prababci…Rejbujemy!”. Będzie to czas wspólnych rozmów, wspomnień oraz gotowania.

 

Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej”  zaprasza do udziału (w sobotę, 22 października) w międzypokoleniowym spotkaniu pod nazwą „W kuchni mamy, babci, prababci…Rejbujemy!”. Wydarzenie odbędzie się w Lokalnym Ośrodku Kultury w Jednorożcu,

Będzie to czas wspólnych rozmów, wspomnień oraz gotowania.

 

– Poznamy lub przypomnimy sobie smaki z dzieciństwa, porównamy je ze współczesnymi, a przede wszystkim będziemy rejbować kartofle i robić z nich rejbakowe pyszności. Wysłuchaj opowiadań seniorów i seniorek o smakach ich dzieciństwa i dorosłości. Dowiedz się, co królowało w jadłospisie przodków i przodkiń jednoroziaków. Podziel się własnymi wspomnieniami. Jeśli masz fotografie związane z przygotowaniem posiłków, wykopkami, krojeniem kapusty na zimę, pracą w kuchni – przynieś je. Zasilą Jednorożeckie Archiwum Społeczne. Będziemy obierać i trzeć ziemniaki, by wspólnie zrobić, a potem zjeść kluski i rejbak. Szykuje się pyszne spotkanie! – zapraszają organizatorzy.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments