Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF w Szkole Podstawowej w Krasnem

Szkoła Podstawowa w Krasnem wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych w Polsce przez UNICEF.

 

W tym roku celebracji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka towarzyszy szczególny przekaz, zwracający uwagę na kwestie różnorodności i tolerancji. Celem tegorocznych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka organizowanych przez UNICEF jest przeciwdziałanie dyskryminacji, poprzez podkreślanie, że prawa dziecka dotyczą każdego dziecka – niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, wyznania, czy poglądów.

W ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka 21 listopada Szkoła Podstawowa w Krasnem zorganizowała debatę uczniowską dla klas IV-VIII z udziałem zaproszonych gości:

  • komisarza do spraw nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu  – Pawła Rykowskiego
  • dzielnicowego Gminy Krasne – Łukasza Helińskiego
  • sekretarza Gminy Krasne – Grzegorza Małkowskiego

 

W gronie ekspertów zasiedli także:

  • dyrektor szkoły – Wojciech Gołębiewski
  • wicedyrektor – Małgorzata Chojnacka.

 

– Głównym celem debaty było upowszechnienie wśród uczniów wiedzy na temat przysługujących im praw i obowiązków oraz dokumentów o nich stanowiących i obowiązujących w Polsce, a także rozwijanie umiejętności wypowiadania się publicznie w sposób kulturalny i rzeczowy. W pierwszej części debaty przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego omawiali przysługujące im prawa, wyjaśniali, w jaki sposób dzieci mogą  z nich korzystać. W drugiej części debaty rozgorzała dyskusja na temat praw i obowiązków uczniów. Uczniowie wykazali się świetną znajomością tematu i chętnie uczestniczyli w dyskusji. Eksperci w sposób rzeczowy dokonali podsumowania debaty i z profesjonalizmem odpowiadali na pytania naszych uczniów – informuje szkoła.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments