Międzynarodowa modlitwa o pokój oraz droga krzyżowa do Rostkowa

Diecezja płocka 25 marca 2022 r., w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, włączyła się w ogólnoświatową modlitwę o pokój – w jej kościołach odmówiony zostanie Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Z okazji święta Zwiastowania Pańskiego o godzinie 16.00 wyruszyła z Przasnysza droga krzyżowa dla dzieci do Rostkowa.

 

Biskup płocki Piotr Libera, w odpowiedzi na apel abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski zarządził, aby 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, we wszystkich kościołach diecezji sprawowana była Msza św. w intencji pokoju oraz by odmówiono Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy sercu Matki Boskiej, jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka o ogólnoświatową modlitwę o pokój i zostanie także odmówiony 25 marca br. o godz. 17:00 w bazylice katedralnej płockiej. Uczyni to proboszcz parafii katedralnej ks. kan. Stefan Cegłowski. Potem tradycyjnie w piątek sprawowane będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w której uczestniczyły także dzieci z powiatu przasnyskiego, które w intencji pokoju na Ukrainie wyruszyły do sanktuarium w Rostkowie.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments