Międzynarodowa konferencja o nauce liczb w Edukacyjnym Inkubatorze Przedsiębiorczości w Zdziwóju

4 listopada w Edukacyjnym Inkubatorze Przedsiębiorczości odbyła się  Międzynarodowa Konferencja pt. „Nowoczesna Metoda Nauczania Matematyki”, w której wzięli udział nauczyciele wychowania przedszkolnego oraz nauczyciele klas I-III.

 

Konferencja rozpoczęła się od wykładu oraz warsztatów poprowadzonych przez Barbarę Schindelhauer – współautorkę bestsellerowego niemieckiego podręcznika Numberland.

– Zaprezentowana metoda motywuje, a także pomaga najmłodszym w zbudowaniu solidnych podstaw do zrozumienia cyfr i liczb. Rozwija kluczowe kompetencje rozwojowe takie jak: mówienie, motoryka, kreatywność, muzykalność, socjalizacja, motywacja do uczenia się, wiara we własne siły, a także zdobywanie i utrwalanie ogólnej wiedzy dzieci o świecie liczb – informują organizatorzy.

 

W drugiej części spotkania wystąpiła Agnieszka Unczur – Tracińska, nauczycielka z przedszkola w Łodzi, które od kilku lat korzysta z tej metody. Podczas wykładu zaprezentowano, jak poszczególne pomysły zabaw zawarte w książce można płynnie łączyć z większymi projektami lub wykorzystać jako pojedyncze elementy
w codziennym procesie nauczania.

Motywujący wykład „Kwalifikacje współczesnych nauczycieli i ich rola w procesie edukacji” oraz warsztaty poprowadzone przez dr Elżbietę Sternal- Rektor Uczelni Lingwistyczno – Technicznej w Przasnyszu to ostatni zaprezentowany blok podczas konferencji.

– Było to inspirujące, przekazujące mnóstwo wiedzy oraz pozytywnej energii spotkanie.
Konferencja była niezwykle ciekawym doświadczeniem, a wykłady i warsztaty stały się motywacją do wypróbowania tej innowacyjnej metody nauczania matematyki – podsumowuje EIP.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ANDRZEJ
ANDRZEJ
1 rok temu

Czyli jednak inkubator może okazać się potrzebny kiedy sensownie zagospodarować jego potencjał. Można w nim przecież organizować szkolenia (np. firm ubezpieczeniowych ),konferencje czy spotkania integracyjne a opłaty przeznaczyć na jego utrzymanie.