Michał Wiśnicki laureatem konkursu Altergrant 2019.

Michał Wiśnicki, prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorzel, został laureatem konkursu Altergrant 2019. Wyróżnienie to przyznaje się za oryginalność prowadzonych działań, sposoby pozyskiwania środków oraz umiejętność budowania relacji.

Celem konkursu Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej jest wyłonienie i wypromowanie działań prowadzonych w obszarze edukacji kulturalnej,  które są realizowane w oparciu o współpracę międzysektorową oraz alternatywne środki finansowania.

Jak mówi dr Anna Świętochowska, pełnomocnik ds. Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej: „Chodzi nam przede wszystkim o to, aby z jednej strony w obliczu całkowitego uzależnienia kultury od środków publicznych pokazać animatorom i edukatorom alternatywne sposoby finansowania, z drugiej zaś uwrażliwić przedsiębiorców, że kultura również może być istotnym narzędziem zmiany społecznej i warto o niej myśleć np. w kontekście działań CSR. Dlatego też organizujemy konkurs w partnerstwie z Forum Odpowiedzialnego Biznesu”.

Przy wyborze zwycięzców były brane pod uwagę m.in.: oryginalność prowadzonych dotychczas działań, sposoby pozyskiwania środków oraz umiejętność budowania relacji.

13 lat w NGO. Średnio od 5 do 10 projektów rocznie. Rajdy, pikniki, spotkania, promocje książek, koncerty plenerowe, uroczystości patriotyczne, murale, konkursy młodzieżowe, działania animacyjne, integracja… I to uczucie, że ktoś wreszcie to widzi. Oczywiście nikt nie jest w stanie zrobić niczego w pojedynkę. Ja też nie. Ale kocham być sprężyną uruchamiającą w ludziach dobrą stronę mocy. A tak się właśnie czuję. Ta nagroda to owoc pracy wielu ludzi, którzy bez interesu prywatnego poświęcają swój czas, żeby było lepiej niż jest. Nie dla politycznego poklasku, ale dla satysfakcji. No, może jeszcze dla odrobinki adrenaliny, poczucia spełnienia – że idziemy w dobrą stronę. – podsumowuje wyróżnienie Michał Wiśnicki.

Serdecznie gratulujemy!


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments