Michał Szafarewicz z SPZZOZ Przasnysz Koordynatorem Wojewódzkim Krajowej Rady Fizjoterapeutów

19 lipca 2022 r. w Biurze KIF odbyło się pierwsze posiedzenie Koordynatorów Wojewódzkich Krajowej Rady Fizjoterapeutów, powołanych przez dr Tomasza Dybka, prezesa KRF. Koordynatorem w województwie mazowieckim został fizjoterapeuta z oddziału rehabilitacji w Samodzielnym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu, Michał Szafarewicz.

 

19 lipca 2022 r. w Biurze KIF odbyło się pierwsze posiedzenie Koordynatorów Wojewódzkich Krajowej Rady Fizjoterapeutów. Spotkanie otworzył dr Tomasz Dybek, prezes KRF, który uroczyście wręczył powołania reprezentantom wszystkich województw. Zakres współpracy i kierunki działań przedstawiła Hanna Kowalewska, wiceprezes KRF, która z ramienia prezydium będzie odpowiedzialna za koordynację działań regionalnych.

„Silny region to jeden z filarów nowej KIF. Cieszę się, że mamy tak fantastyczny zespół. Wierzę, że wraz z powołanymi koordynatorami uda nam się integrować i profesjonalizować środowisko w każdym miejscu w Polsce” – podkreślił dr Tomasz Dybek, prezes KRF.

 

Koordynatorem w województwie mazowieckim został, obok Marka Muchy, fizjoterapeuta z oddziału rehabilitacji w Samodzielnym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu, Michał Szafarewicz.

– W maju tego roku odbyły się wybory na drugą kadencję Krajowej Rady Fizjoterapeutów i z tymi wyborami łączy się powołanie Koordynatorów Wojewódzkich. Sam zawód fizjoterapeuty nie jest nowy, jednak stosunkowo niedawno, w porównaniu do innych zawodów medycznych został uregulowany ustawą. Koordynatorzy wojewódzcy są powoływani przede wszystkim do tego, żeby współpracować z samorządami innych zawodów medycznych, z administracją publiczną czy szkołami wyższymi, ale też żeby promować zawód fizjoterapeuty, tworzyć społeczną świadomość tego zawodu i też go rozwijać – mówi nam Michał Szafarewicz.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Erodisco
Erodisco
1 rok temu

W środowym komunikacie Sił Powietrznych na temat F-22 zmierzających do Polski podkreśla się możliwości, jakie Raptory wnoszą do misji, mówiąc, że mają one „zdolność do wyprowadzenia śmiertelnego uderzenia przy wysokiej odporności na wszelkie zagrożenia”. „Raptor wykonuje zarówno misje powietrze-powietrze jak i powietrze-ziemia, co pozwala na pełną realizację koncepcji operacyjnych istotnych dla Sił Powietrznych XXI wieku” – podkreślono.
Myśliwce F22 Raptor znajdują się tylko na wyposażeniu Sił Powietrznych USA. Maszyny te gwarantują przewagę nad każdym innym obecnie produkowanym myśliwcem.