Miasto wesprze powstanie nowych sekcji sportowych w Przasnyszu.

Aż trzy nowe sekcje sportowe powstaną w Przasnyszu w ciągu kilku najbliższych tygodni: MMA, podnoszenie ciężarów i klub biegowy. Na wiosnę nasi mieszkańcy będą mogli profesjonalnie trenować dyscypliny sportowe, których do tej pory w Przasnyszu jeszcze nie było.

MMA w Przasnyszu

Niezwykle wymagający i widowiskowy sport powinien rozpocząć swoją działalność już w kwietniu. O jego rozwój w Przasnyszu zadbają trenerzy: Daniel i Karol Zyra. Zajęcia będą odbywały się w salce treningowej na osiedlu Orlika. Start sekcji zbiegnie się w czasie z Galą Sportów Walki „SPARTA”, która odbędzie się już 30 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu. Sekcja będzie działała jako UKS.

Powraca podnoszenie ciężarów

O rozwój tej prestiżowej dyscypliny sportu zadbają wspólnie Zbigniew Ostrowski – międzynarodowy sędzia i trener, a także Grzegorz Grabowski – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3. Ta sekcja również będzie działała jako UKS. Pomysł na jej powstanie narodził się podczas rozmowy burmistrza Łukasza Chrostowskiego ze Zbigniewem Ostrowskim podczas cyklu programów „Dziękujemy, że jesteście”. Sekcja ta w tym roku będzie przeznaczona typowo dla uczniów szkół podstawowych. Wraz ze wzrostem zainteresowania grupy wiekowe będą rozszerzane.

Klub biegowy

Od kwietnia rusza przy OSiR Przasnysz sekcja biegowa. O jej rozwój zadba trener Grzegorz Łuniewski, który z powodzeniem prowadzi m.in KS Maków Biega. W rozwój biegów w naszym mieście zaangażowało się jeszcze kilku naszych mieszkańców. Miasto będzie rozwijało sekcję zarówno wśród młodzieży na poziomie profesjonalnym, jak i na poziomie amatorskim – dla wszystkich fanów biegania w starszym wieku. Przy sekcji powstanie najprawdopodobniej również grupa nordic walking. To wszystko ruszy już 1 kwietnia, a zajęcia będą odbywały się na powietrzu, głównie na Stadionie Miejskim.

Jestem niezwykle dumny, że udaje nam się wykorzystywać potencjał naszych mieszkańców i rozwijać nowe dyscypliny sportu. Tak wielu utytułowanych przasnyszan i mieszkańców z naszego regionu, którzy maja ogromne sukcesy chce pracować „od podstaw” i tworzyć nowe dyscypliny sportowe. Jako burmistrz staram się stwarzać im ku temu możliwości. To będzie wyjątkowy rok bo w Przasnyszu zagoszczą aż cztery nowe dyscypliny: e-sport, MMA, bieganie i podnoszenie ciężarów. Wierzę, że wśród tych zawodników z czasem wyłonią się prawdziwi mistrzowie, a reszta po prostu aktywnie spędzi wolny czas. Miasto musi dawać możliwości swoim mieszkańcom. Reszta już zależy od nas samych. – podsumowuje burmistrz Łukasz Chrostowski.


red.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments