Miasto przygotowało plan rozwoju sieci dróg miejskich. Radny Włodarczyk: Pachnie Bareją

Miasto Przasnysz przygotowało „Plan rozwoju sieci drogowej Miasta Przasnysz na lata 2023 – 2028”. W dokumencie znalazły się informacje dotyczące tego, w jakiej kolejności samorząd zamierza remontować, czy budować drogi. W czasie poniedziałkowej sesji rady miasta, radni podziękowali urzędnikom za ogrom pracy włożony w przygotowanie dokumentów. Nie obyło się jednak bez uwag.

 

– Ten dokument to ukłon w stronę radnych, gdyż to właśnie od Państwa, od dłuższego czasu pojawiały się postulaty stworzenia tego dokumentu. Chcę podziękować tutaj Wydziałowi Inwestycji i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych, że naprawdę bardzo merytorycznie i skrupulatnie podeszli do tego tematu. Na pewno dokument będzie drogowskazem w kierunku tworzenia kolejnych ulic, ich remontowania i myślę, że ta kadencja i kolejna, będą się do niego odwoływać – mówił w czasie sesji 28 listopada burmistrz Łukasz Chrostowski.

W dokumencie znalazły się informacje m.in. dotyczące natężenia ruchu w mieście, liczby pojazdów, wypadków drogowych, stanu technicznego obiektów mostowych i wiele innych. Pojawiły się też tabele z planem inwestycji drogowych.

 

Z dokumentu wynika, że wśród inwestycji planowanych do realizacji w 2023 roku znalazły się następujące projekty:

  • Poprawa spójności podstawowego układu drogowego poprzez budowę ulic na osiedlu Błonie – W ramach zadania zostaną wybudowane ulice: Poziomkowa, Ruda, Sienna, Jaworowa, Długa – dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych
  • Przebudowa ulic: B. Matuszewskiego, S. Żeromskiego, W. Broniewskiego, M. Konopnickiej, M. Kopernika, A. Mickiewicza, Jasnej, Pięknej – W ramach inwestycji zostaną wykonane: nowa nawierzchnia jezdni, chodniki, skrzyżowania, z przejściami dla pieszych, zjazdy na posesje, oznakowanie pionowe i poziome.
  • Wykonanie jezdni asfaltowej oraz zjazdów do garaży w ul. Bukowej, przebudowa oświetlenia ulicznego ulic: Świerkowa, Sosnowa, Bukowa, M. Curie – Skłodowskiej – dofinansowanie z Samorządu Województwa Mazowieckiego
  • Remont mostu w ciągu ul. Szpitalnej 17 – Zadanie obejmuje wykonanie prac wynikających z zaleceń przeglądu obiektu mostowego: zreprofilownie słupków betonowych, zabezpieczenie antykorozyjne zbrojenia i uzupełninie ubytków betonu, zreprofilowanie dźwigarów, wykonanie nowej dylatacji, wykonie reprofilacji przyczółków, umocnienie brzegów rzeki.

 

– Dużo merytorycznej pracy było włożone w ten dokument. Wynika jednak z niego również, że asfalt na Bukowej był bardzo dobry. Uzyskał praktycznie jedną z najwyższych ocen w kwestii jakości asfaltu. Ja już wcześniej mówiłem, że pomimo tego, że podejmowaliśmy uchwałę, iż będziemy robić samą infrastrukturę, pan burmistrz ubiegł się o środki na tę drogę. Wychodzi więc na to, że na jedną z najlepszych ulic w Przasnyszu będziemy kłaść asfalt, a chciałem zauważyć, że udział wydatków w budżecie na tamten rok jest najniższy od 10 lat – mówił radny Jarosław Włodarczyk.

 

– Dużo mówiłem o Osiedlu Północ. Tam grozi powódź i remonty są potrzebne. To jest absurd, by robić ulicę Bukową. Pachnie Barają – stwierdził.

Z radnym Włodarczykiem nie zgodził się Sławomir Czaplicki, który ripostował, że warto porozmawiać o tej drodze z mieszkańcami.

– Projekt dotyczy nie tylko drogi, słupy zaraz się tam poprzewracają, zjazdy do garaży są takie, że można pourywać sobie koła, a są to zjazdy miejskie, studzienki są pozapadane. Udało się pozyskać na tę inwestycję ok. 400 tysięcy złotych od Marszałka Województwa Mazowieckiego to nie ma co dyskutować, tylko trzeba robić – odpowiedział.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
30 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edward
Edward
1 rok temu

i tu się z radnym Włodarczykiem należy zgodzić. Każdy wie dlaczego Bukowa będzie robiona.

Andrzej
Andrzej
1 rok temu
Reply to  Edward

Bo pozyskali na nią pieniądze od marszałka bo jest w złym stanie i jednocześnie z wymianą słupów zrobią wszystko jak trzeba? Bardzo dobra decyzja. Za Bukową dziękujemy bo to bardzo ruchliwa ulica i też wymaga remontu.

Jąder
Jąder
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Bzdury, robią bo to Czaplickiego okręg. Jest mnóstwo ulic w dużo gorszym stanie.

Danuta
Danuta
1 rok temu
Reply to  Jąder

W innych okręgach też robią i Włodarczyk się nie czepia? Stażynskiego nie jest gorsza, Błonie będą. Bukowa u radnego Czaplickiego to podwładny Bieńkowskiego i Trochimiuka sie czepia? Ulica z dużym ruchem, garaże, wjazdy, dziury po zimie, no dobrze, że będą robić. Nas tu mieszka bardzo dużo. Jeżdżą ludzie z całego Miasta.

Korsarz
Korsarz
1 rok temu
Reply to  Danuta

Stażynskiego🤦🤦🤦

Wacław
Wacław
1 rok temu
Reply to  Jąder

A co Orlika to gorsze? Nic się nie należy?

Witek
Witek
1 rok temu
Reply to  Jąder

Ten człowiek to chyba terroryzuje urząd

Rysiek
Rysiek
1 rok temu
Reply to  Jąder

On ma ksywkę Janosik, bogatych łupi a biednym obiecuje.

Wega
Wega
1 rok temu
Reply to  Edward

Wiadomo wybory się zbliżają, więc trzeba dbać o swoich wyborców a radni otym wiedzą. Chcesz mieć dobrą dietę myśl o tym już teraz

Arek
Arek
1 rok temu
Reply to  Wega

Po to ich wyborcy wybrali, żeby dbali o nich i ich potrzeby. I dla tych co dbają brawo.

Bukowa
Bukowa
1 rok temu

Radny Włodarczyk gada te głupoty sam z siebie? Czy ktoś mu podpowiada? Asfalt na Bukowej to może kiedyś był bardzo dobry, teraz po zimie dziury i jestvtak jak mówiPanCzaplicki. Bardzo dobrze, że udało się pozyskać pieniądze i będzie ta ulica robiona wraz z oświetleniem. Radny Włodarczyk nie wie chyba o czym mówi.A radnemu Czaplickiemu dziękujemy za to że się za to zabrał i że inwestycja będzie zrobiona.

Maria
Maria
1 rok temu

Włodarczyk pracuje w starostwie. Tam rządzi Bieńkowski i Trochimiuk. Ciągle nie pasuje mu ulica Bukowa? Wystarczy pomyśleć. Wcześniej MDK. Tyle lat był radnym i jest i co ludziom zrobił? Zazdrość gubi.

Slawek
Slawek
1 rok temu
Reply to  Maria

To po co robić plan ulic jak te najgorsze są pomijane.

Piotr
Piotr
1 rok temu
Reply to  Maria

Jaka zazdrość. Po prostu ma inne zdanie które podziela część mieszkańców. Trudno nie zgodzić się z faktem ze ulica bukowa będzie remontowana tylko przez koneksje polityczne. To nie jest zarzut, ale wydaje mi się ( i dużej części mieszkancom) że są drogi w mieście w o wiele gorszym stanie i może te pieniądze od marszałka należałoby przeznaczyć właśnie na nie. Często przejeżdżam przez osiedle Północ i widzę co się tam dzieje po opadach i po topnieniu śniegu. Ja tez uważam że trzeba tam remont przeprowadzić jak najszybciej.

Wacław
Wacław
1 rok temu
Reply to  Piotr

Nie przez konekcje tylko rozwój nie powinien pomijać żadnej części Miasta. A ulica jest kiepska i to co mówi Pan Włodarczyk to jak jakaś zazdrość. Ten Pan to chyba z 15 lat jest radnym to miał tyle czasu i nie załatwił tego o czym mówi? No to trzeba wymienić po wyborach, może inny zrobi.

Janek
Janek
1 rok temu

Włodarczyka boli bo sam tak nie potrafi?

Stu
Stu
1 rok temu

Obłuda. Każdy wie, że Czaplicki to wazelina. Wwierca się tam gdzie czuje swój interes. Zapomnieliście ile nakłamali jak pracował w starostwie?

Anna
Anna
1 rok temu
Reply to  Stu

Haha. Wazelina to właśnie chyba Włodarczyk. A że Czaplicki pomógł załatwić pieniądze na różne inwestycje i wiedział jak to zrobić to bardzo dobrze.

Anna
Anna
1 rok temu

A ja uważam, że te inne ulice są w lepszym stanie niż Bukowa np Żeromskiego i te tam wynienione niektóre, a też będą robione? Niech robią i to i to i bardzo dobrze.

Jolanta
Jolanta
1 rok temu

Wszystkie te ulice wymagają remontu i dobrze, że robią. I niech robią je wszystkie. Wszyscy potrafią się dogadać tylko nie Włodarczyk? Obejrzałem sesję. Ten plan przegłosowano 14 głosami za I tylko jednym, właśnie Włodarczyka przeciwko. W sumie więc głosował przeciwko całemu planowi. Chyba to ostatnia Kadencja Pana Włodarczyka. Nie umie się dogadać. Wcześniej nie pasował mu remont MDK teraz plan ulic.

Adam
Adam
1 rok temu

A jak tam wybory na dyrektora szpitala? Już mamy szukać pomocy gdzie indziej?

Jarosław Stanisław Włoadrczyk
Jarosław Stanisław Włoadrczyk
1 rok temu

Nie pachnie Bareją, lecz Bareja w czystej postaci.  Ulica Bukowa w „Planie rozwoju sieci drogowej…” otrzymał 4 punkty w pięciopunktowej ocenie, co oznacza że  asfalt nie wymaga remontu, gdyż jest w dobrym stanie i nie traci nośności. Na sesji wskazałem, że na ulicy Bukowej wymagany jest remont oświetlenia ulicznego oraz zjazdy, które są w fatalnym stanie, o co wnioskowałem także podczas  uchwalania tegorocznego  Budżetu.  Do oceny jakości dróg w „Planie rozwoju dróg…” wchodzi nie tylko ocena jakości asfaltu, lecz także infrastruktura drogowa. Infrastruktura na ulicy Bukowej jest na poziomie ca. 2,5. Zatem jakość samego asfaltu ulicy Bukowej jest na poziomie ca… Czytaj więcej »

Mieszkańcy
Mieszkańcy
1 rok temu

Panie Włodarczyk, a co Pan robił będąc radnym tyle lat? Nie ładnie się czepiać innych ulic. Jakieś oceny Panie podaję, a my wiemy jak jest bo jeździmy tą ulicą. Nie jest dobra. Wymaga renomontu wraz ze zjazdami i oświetleniem. Głupota byłoby zrobienie zjazdów i lamp a pominięcie samej nawierzchni. Przecież na ta inwestycje Miasto pozyskało dofinansowanie. To czego sue tu czepiać? Był pan w koalicji rządzącej Miastem przez ok 3 lata, czemu pan nie załatwił spraw swoich wyborców?

mieszkaniec
mieszkaniec
1 rok temu

SUPER, remontujmy ulice, które są ładne, mają chodniki, oświetlenie, asfalt, a olejmy ulice tonące w błocie i bez oświetlenia….
akurat B. Matuszewskiego, S. Żeromskiego, W. Broniewskiego, M. Konopnickiej, M. Kopernika, A. Mickiewicza, Jasnej, Pięknej to ulice które są ładne i funkcjonują bez uwag
wykonajmy jezdnie asfaltową oraz zjazdy do garaży w ul. Bukowej

a dzieci dalej niech chodzą po zabłoconych i nieoświetlonych żwirówkach… BRAWO WŁODARZE, brawo RADO MIEJSKA ….

imie
imie
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

nic dodać, nic ująć. poza tym wszyscy krytycy p. Włodarczyka jakos zapomnieli odniesc sie do argumentów które wskazał. czaplicki znowu porobi zdjecia i wrzuci na fb, a wielu mieszkancow nadal bedzie tonać w błocie. WPZ to stan umysłu, naprawdę.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  imie

Pomijam fakt, że każdy pomysł Pana Radnego z Orlika jest pozytywnie rozpatrywany przez Burmistrza i Radę, dobrze że nie ma miejsca, bo jakby zachciał Mini-zoo to pewnie by powstało, choć kto wie Wembley przyjmie wszystko…. Usypujemy dojazdy do garaży na orlika, naprawiamy wjazdy do garaży, a przejazdy lokalnymi ulicami gruntowymi powodują urywanie podwozia, ale spokojnie, miasto bogate, każda szkoda powinna być zgłaszana na policję z dokumentacją fotograficzną i przesłaniem do miasta, przynajmniej można sobie zawieszenie wyremontować za płacone podatki, bo nic więcej z nich się nie uzyska, drogi w błocie, parkingów w centrum jak na lekarstwo, a stawiamy kolejne pomniki,… Czytaj więcej »

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  imie

I żeby nie było to również mam negatywną opinię o Panu Radnym, który blokuje w mieście wszystko, dobrze, że taki jest tylko jeden, to cokolwiek jest robione..

PS. ciekawe czy jak MDK wyremontują to będzie do niego chodził czy omijał szerokim łukiem 🙂

Wacław
Wacław
1 rok temu

A ja powiem krótko. Czaplicki jest po prostu operatywny. Po to go wybraliśmy. A Włodarczyk tyle lat radnym i widać nie daje rady. Poza tym ulica o której mówi potrzebna ale w miarę nowa i mieszka tam mało ludzi. Przy Bukowej setki i a jeżdżą tysiące. Zresztą przecież tu nie było wybierania ta czy ta ulica. Po prostu na Bukową pozyskali pieniądze. Teraz niech pozyskają na inne.

Diego maraDonna
Diego maraDonna
1 rok temu

Pewnie ze nalezy sie zgodzic z Panem Wlodarczykiem. Plastus lepiej juz niech nie kandyduje na gburMistrza, oby ten czas sie skonczyl szybko

Artur
Artur
1 rok temu

Oj nieładnie Panie Sławku pod pseudonimami rozpowszechniać kłamstwa. Zarówno Włodarczyk jak  i Chmielik byli za remontem MDKu. Z tego co ogladałem podczas transmisji, nie zgadzali się, aby remontować za własną kasę, tylko tak jak Mława remontować MDKa za rządową kasę. Każdy głupi potrafi remontować za kredyt.