Miasto Przasnysz złożyło wniosek na modernizację stadionu przy ul. Makowskiej

Ruszył nabór wniosków do drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych, w której (podobnie jak w pierwszej) samorządy mogą składać trzy wnioski. Miasto Przasnysz, po sukcesie trzech wniosków które otrzymały dofinansowanie w pierwszej edycji, w drugiej turze postara się pozyskać pieniądze na kolejne trzy duże inwestycje. Wiemy jakie.

 

Przypomnijmy, że pierwszy nabór wniosków trwał od 2 lipca do 15 sierpnia 2021 r. Wyniki rząd ogłosił w październiku. Wtedy stało się jasne, że samorząd miejski otrzymał promesy środków z Polskiego Ładu na następujące zadania:

  1. Poprawa bezpieczeństwa podstawowego układu komunikacyjnego w Przasnyszu poprzez rozbudowę ul. Świerczewo.
  2. Podniesienie walorów turystycznych miasta poprzez utworzenie kompleksu turystyczno – rekreacyjnego przy rzece Węgierce i zagospodarowanie terenu przy ul. Orlika.
  3. Montaż instalacji OZE na budynkach użyteczności publicznej i wymiana oświetlenia ulicznego (II etap) na terenie miasta Przasnysz.

 

W najnowszym, drugim naborze miasto ubiegać się będzie o środki na następujące zadania:

  1. Poprawa komunikacji na terenie Przasnysza poprzez przebudowę ulic na os. Starzyńskiego i ul. Pięknej – koszt realizacji na 2022 r. – 1.520.000,00 zł. Gdy miejski wniosek zyska akceptację nastąpi także przebudowa ul. Żeromskiego, Matuszewskiego i Broniewskiego.
  2. Budowa ulic na os. Błonie – koszt realizacji na 2022 r. – 1.125.000,00 zł. Realizacja zadania w razie zdobycia środków nastąpi w 2022 i 2023 r.
  3. Poprawa infrastruktury sportowej na terenie miasta – koszt realizacji na 2022 r. – 2.430.000,00 zł. W przypadku zdobycia środków możliwa będzie budowa dwóch boisk przy szkołach nr 1 i 3 oraz modernizacja Stadionu Miejskiego z  towarzyszącą infrastrukturą. Łączna wartość zadania dotyczącego poprawy infrastruktury sportowej wyniesie 12 mln zł. Modernizacja stadionu przewidziana jest na lata 2022 i 2023.

 

Inwestycje z drugiego naboru do Programu Inwestycji Strategicznych będą dofinansowywane od 80 do 95 procent. Samorząd będzie musiał dołożyć od 5 do 20 proc środków własnych.

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konowal
Konowal
2 lat temu

i o 21.00 stadion zamknięty. W weekendy tyż. Zwykły obywatel po pracy nie ma szans skorzystać. Stadion tylko dla urzędników emerytów i bezrobotnych.

Całom dobę niech działa. Ochrona będzie miała kasę, miejsca pracy bendom.

Jamal
Jamal
2 lat temu

a gdzie basen i obwodnica?

Zenek
Zenek
2 lat temu

Przasnyscy pseudowłodaże chyba nie znają znaczenia słowa strategiczny. Strategicznymi inwestycjami byłyby np. obwodnica, rozbidowa sieci gazowej, budowa cieplowni gazowej, stworzenie zakładu przemysłowego dajacego setkom ludzi pracę. A tu jak zwykle BZDETY typu stadion, basen, albo ciek wodny.