Miasto Przasnysz złożyło wniosek na modernizację stadionu przy ul. Makowskiej

Ruszył nabór wniosków do drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych, w której (podobnie jak w pierwszej) samorządy mogą składać trzy wnioski. Miasto Przasnysz, po sukcesie trzech wniosków które otrzymały dofinansowanie w pierwszej edycji, w drugiej turze postara się pozyskać pieniądze na kolejne trzy duże inwestycje. Wiemy jakie.

 

Przypomnijmy, że pierwszy nabór wniosków trwał od 2 lipca do 15 sierpnia 2021 r. Wyniki rząd ogłosił w październiku. Wtedy stało się jasne, że samorząd miejski otrzymał promesy środków z Polskiego Ładu na następujące zadania:

  1. Poprawa bezpieczeństwa podstawowego układu komunikacyjnego w Przasnyszu poprzez rozbudowę ul. Świerczewo.
  2. Podniesienie walorów turystycznych miasta poprzez utworzenie kompleksu turystyczno – rekreacyjnego przy rzece Węgierce i zagospodarowanie terenu przy ul. Orlika.
  3. Montaż instalacji OZE na budynkach użyteczności publicznej i wymiana oświetlenia ulicznego (II etap) na terenie miasta Przasnysz.

 

W najnowszym, drugim naborze miasto ubiegać się będzie o środki na następujące zadania:

  1. Poprawa komunikacji na terenie Przasnysza poprzez przebudowę ulic na os. Starzyńskiego i ul. Pięknej – koszt realizacji na 2022 r. – 1.520.000,00 zł. Gdy miejski wniosek zyska akceptację nastąpi także przebudowa ul. Żeromskiego, Matuszewskiego i Broniewskiego.
  2. Budowa ulic na os. Błonie – koszt realizacji na 2022 r. – 1.125.000,00 zł. Realizacja zadania w razie zdobycia środków nastąpi w 2022 i 2023 r.
  3. Poprawa infrastruktury sportowej na terenie miasta – koszt realizacji na 2022 r. – 2.430.000,00 zł. W przypadku zdobycia środków możliwa będzie budowa dwóch boisk przy szkołach nr 1 i 3 oraz modernizacja Stadionu Miejskiego z  towarzyszącą infrastrukturą. Łączna wartość zadania dotyczącego poprawy infrastruktury sportowej wyniesie 12 mln zł. Modernizacja stadionu przewidziana jest na lata 2022 i 2023.

 

Inwestycje z drugiego naboru do Programu Inwestycji Strategicznych będą dofinansowywane od 80 do 95 procent. Samorząd będzie musiał dołożyć od 5 do 20 proc środków własnych.

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Konowal
Konowal
27 dni temu

i o 21.00 stadion zamknięty. W weekendy tyż. Zwykły obywatel po pracy nie ma szans skorzystać. Stadion tylko dla urzędników emerytów i bezrobotnych.

Całom dobę niech działa. Ochrona będzie miała kasę, miejsca pracy bendom.

Jamal
Jamal
26 dni temu

a gdzie basen i obwodnica?

Zenek
Zenek
26 dni temu

Przasnyscy pseudowłodaże chyba nie znają znaczenia słowa strategiczny. Strategicznymi inwestycjami byłyby np. obwodnica, rozbidowa sieci gazowej, budowa cieplowni gazowej, stworzenie zakładu przemysłowego dajacego setkom ludzi pracę. A tu jak zwykle BZDETY typu stadion, basen, albo ciek wodny.