Miasto Przasnysz wyemituje obligacje warte 13,5 mln złotych

Na ostatniej sesji rady miasta Przasnysz jednym z najważniejszych tematów była uchwała w sprawie emisji obligacji komunalnych na kwotę 13,5 miliona złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont Miejskiego Domu Kultury.

 

Podczas ostatniej sesji rady miasta, radni zdecydowali o emisji obligacji komunalnych na kwotę 13,5 mln złotych. Pieniądze mają być przeznaczone na remont Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu.

Samorząd zamierza wyemitować 13 tys. 500  sztuk obligacji, każda z nich o wartości 1 tysiąca złotych. Emisja obligacji ma zostać dokonana w trybie oferty niepublicznej poprzez skierowanie propozycji nabycia obligacji do indywidualnych adresatów w liczbie mniejszej niż 150 osób lub do indywidualnego adresata.

 

„Celem emisji obligacji jest spłata wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu wyemitowanych papierów wartościowych w kwocie 2 mln zł oraz finansowanie planowanego deficytu budżetowego w kwocie 11,5 mln złotych” – czytamy w projekcie uchwały.

Obligacje mają zostać wyemitowane jeszcze w 2023 r. w jednej serii, ich wykup zaplanowany jest na lata 2029 – 2033.

Oprocentowanie  obligacji  będzie  zmienne, równe stawce WIBOR 6M, ustalonej na dwa dni robocze przed rozpoczęciem okresu odsetkowego, powiększonej o marże. Wydatki związane z wypłatą oprocentowania zostaną pokryte z dochodów własnych budżetu Miasta Przasnysza.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miszcz
Miszcz
3 miesięcy temu

No i nasz kochany kebab pozostawi po sobie kaczkomaty, bałwana z opon, największy dług w historii Przasnysza i MKS w 5 lidze. Brawo!

Hanna :-)
Hanna :-)
3 miesięcy temu
Reply to  Miszcz

Oj Adam rozmawialiśmy na ten temat już ….

Oj miszczu
Oj miszczu
3 miesięcy temu
Reply to  Miszcz

Kogo obchodzi MKS w 5 lidze? Może być i w 15

Tutejszy
Tutejszy
3 miesięcy temu
Reply to  Oj miszczu

No chyba gwiazdy z MKS, które może wreszcie zauważyły ja są cienkie.

Przasnyszanin
Przasnyszanin
3 miesięcy temu
Reply to  Miszcz

A jak głupi byłeś tak będziesz, a co Ty zrobiłeś dla tego miasta oprócz tego ze jesteś?

Andrzej
Andrzej
3 miesięcy temu
Reply to  Przasnyszanin

płaci podatki na to całe g…

Piotr
Piotr
3 miesięcy temu

Trzeba umieć pozyskiwać środki zewnętrzne. Nie sympatyzuje z żadną partia, ale Bieńkowski na baseny pozyskał ponad 9 mln z rządu, a ile Chrostowski pozyskał na MDK nic nie potrafi ugrać. Tylko białe rowery z kwiatami i opony w mieście co niby ozdoba ma być. Ludzie jak przyjeżdżają w gościnę to się śmieją.

Oj, Piotrze, Piotrze
Oj, Piotrze, Piotrze
3 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Piszesz o pieniądzach na powiatowe bajoro przy ZSP? Lepiej, aby ich nie było, bo zostały zmarnowane .Będziemy płacić za tę głupią zachciankę starosty przez kolejne lata

Piotr
Piotr
3 miesięcy temu

A z MDK- u kto będzie korzystał? Z kilkunastu seniorów i dzieci, też garstka bo dzieci to telefon i świata nie widzą. Z basenów może każdy skorzystać dzieci, dorośli i seniorzy. Na co mi chłopu 40 lat MDK? A na baseny chętnie się przejdę, byłem na otwarciu i robi wrażenie nie powiem. I jakie bajoro, był Pan tam chociaż? Piękny obiekt.

Oj, Piotrze, Piotrze!
Oj, Piotrze, Piotrze!
3 miesięcy temu
Reply to  Piotr

MDK to centrum zajęc różnego rodzaju dla dzieci i osób dorosłych. Widocznie nigdy tam Pan nie był. Poza tym budynek zabytkowy i warty zachowania dla potomnych. Natomiast bajorka będą słuzyły przez bardzo krótki czas w roku niewielkiej grupie osób, dopóki sie nie zabrudzi woda i nie zapchają urządzenia. Potem będzie obiekt stał i niszczał, jak większośc hal i boisk sportowych w mieście. Kolejny do utrzymania z naszych podatków. Miasto sie wyludnia!

Andrzej
Andrzej
3 miesięcy temu

miasto się wyludnia? za to w MDK frekwencja 200%? będą przyjeżdżać z Ostrołęki, Łomży, Ciechanowa zabytek pozwiedzać….

Oj Piotrze, Piotrze!
Oj Piotrze, Piotrze!
3 miesięcy temu
Reply to  Andrzej

Budynek MDK jest od dawna i trzeba było o niego zadbać, natomiast bajoro nie jest potrzebne zupełnie. To tylko starata pieniędzy i oprcz fotek dla wizerunku pewnej osoby. nikomu nie służy

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Na h*j te sękate baseny? Do utrzymania też Morawiecki dołoży? Ile to etatów będzie?

Pawel
Pawel
3 miesięcy temu

Przasnyszanie zaraz dowiemy się że podnoszą opłatę za śmieci i podatek od nieruchomości – jakoś to sobie muszą zwrocic. Pamiętajcie że nie podnoszenie podatków to była sztandarowa obietnicą wyborcza burmistrza. Ja będę o tym pamiętał przy urnie i na drugi raz nie popełnię tego samego błędu. Też wyciągnijcie wnioski.

Brak słow
Brak słow
3 miesięcy temu
Reply to  Pawel

Było więcej obietnic – np. rozliczenie starej ekipy, czy „miasto bez układów” Nauczcie się, że aby zdobyć władzę KAŻDY powie Wam to, co chcecie usłyszeć. Wracając do MDK za obligacje, jak można planować remont, nie mając na to kasy? Odtrąbimy sukces przed wyborami samorządowymi – wyremontowaliśmy MDK… tylko za Waszą kasę, pożyczoną. 500+ na kredyt, remont na kredyt, wszystko to bez odrobimy zrozumienia działania mechanizmów ekonomicznych. Ciemny lud to kupi. Basen też nie lepszy, przeliczcie koszt basenu na 1 mieszkańca miasta Przasnysz, wychodzi prawie 800zł na jednego realnego mieszkańca miasta. Policzcie ile to jest na 4 czy 5 osobową rodzinę.… Czytaj więcej »

Andrzej
Andrzej
3 miesięcy temu
Reply to  Brak słow

Brak słow” – dobrze poczytać sensowny komentarz. 'za darmo’ – nie ma takiego słowa w słowniczku polityka. rząd nie ma żadnej kasy, to co wydaje to nasze.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 miesięcy temu
Reply to  Pawel

Nikogo nie chce bronić, ale akurat ten burmistrz to miał pecha, bo prawie pół jego kadencji to covid i wojna, więc dużo nie mógł zrobić… Na starcie musiał podnieść opłaty za śmieci, bo… Musiał…
Burmistrz bez „swojej” rady miejskiej nie ma nic do gadania, a dobrze widzimy, kto rządzi w mieście i który rejon najwięcej dostaje, choćby na głupoty… Ważniejszy jest niekiedy dojazd do garaży, niż choćby namalowanie pasów na ulicach… Fakt, pomijając czasami idiotyczne lub nietrafione inwestycje to chyba nie było tak najgorzej..

Andrzej
Andrzej
3 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

teraz podniesie znowu opłaty, czynsze, najmy bo „musi”. pogratulować. ale czego spodziewac się bo kredyciarzach (zobaczcie oświadczenia majątkowe elity) skoro sami nie potrafią lub NIE chcą oszczędzać, żyć nie ponad stan, tylko brać, brać, brać…..

Oszukany Przasnyszanin
Oszukany Przasnyszanin
3 miesięcy temu

Już to kiedyś przerabialiśmy, to świadczy tylko o …?

Tutejszy
Tutejszy
3 miesięcy temu

Brak słów!
Co jeszcze głupiego będzie w Przaśni wymyślone? Czy to są zawody w głupocie, czy w naiwności wyborców?
Oddajcie obligacje na kary dużych rodzin, a może się ODKUJĄ!

Pasjonat
Pasjonat
3 miesięcy temu

No niestety, ale miasto zostało zadłużone przez poprzednika to teraz miasto musi spłać ,ale o czym tu z tobą polemizować.

Andrzej
Andrzej
3 miesięcy temu

bierzemy kredyt aby spłacić wcześniejszy kredyt. zadłużamy się. Titanic tonie a orkiestra gra dalej (np przyznając sobie podwyżki po 60-100% w 2021 roku)… brawo. a jak tam 'inwestycje’?

Przasnyszanin?
Przasnyszanin?
3 miesięcy temu

Emisja obligacji, to ostatni etap tzw. agonalny włodarzy danego miasta.Pomysły się skończyły, a może inaczej, pomysłów nigdy nie było a naiwny naród obietnice kupuje.Ot i cała filozofia różnych wyborów.