Miasto Przasnysz wydzierżawi 30 metrową działkę przy cmentarzu komunalnym pod pawilon handlowy

Burmistrz Przasnysza ogłosił ustny przetarg nieograniczony na dzierżawę części nieruchomości (o pow. 30,00 m2 ) położonej w Sierakowie, w celu umieszczenia na niej pawilonu handlowego na okres trzech lat.

 

Jak czytamy w ogłoszeniu przetargowym, „ze względu na położenie nieruchomości dopuszczalna jest jedynie działalność handlowa artykułami takimi jak: kwiaty, znicze oraz inne drobne elementy służące do wystroju grobów i utrzymania ich w czystości. Inwestor zobowiązany jest na własny koszt uzyskać wszelkie wymagane prawem uzgodnienia, pozwolenia i dokumenty związane z procesem budowy pawilonu. Ponadto inwestor zobowiązany jest do ponoszenia oprócz czynszu wszystkich obciążeń publiczno – prawnych związanych z przedmiotem dzierżawy oraz uprawniony jest do zawarcia umów z innymi podmiotami koniecznych do zapewnienia dostawy mediów, wywozu nieczystości”.

Działka położona jest tuż przy wejściu na cmentarz komunalny.

 

– Do tut. Urzędu wpłynął wniosek o dzierżawę gruntu przy cmentarzu komunalnym z zamysłem utworzenia pawilonu handlowego z kwiatami i zniczami. Lokalizacja nie będzie ingerowała w dotychczas dzierżawione przez miasto obszary w okresie świąt, także to pozostaje bez zmian. Z uwagi na to, że zadanie ma wymiar komercyjny, miasto zobowiązane było ogłosić przetarg. Miasto nie odpowiada za proces inwestycyjny, a jedynie za udostępnienie przestrzeni na taką działalność. Zamysłem inwestora jest skoncentrowanie działalności w okolicach cmentarza na wzór innych miejscowości – mówi nam wiceburmistrz Łukasz Machałowski.

Przetarg odbędzie się dnia 10 sierpnia 2023 r. o godz. 1200 w siedzibie Urzędu Miasta w Przasnyszu, przy ul. Jana Kilińskiego 2 (sala konferencyjna – II piętro, pokój nr 49). Wadium: 100,00 zł. Cena wywoławcza czynszu: 500,00 zł netto / miesięcznie. Do wylicytowanej ceny zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%. W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments