Miasto Przasnysz przystępuje do Lokalnej Organizacji Turystycznej Północnego Mazowsza

Podczas sesji 28 lutego 2022 roku radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia Miasta Przasnysz do Lokalnej Organizacji Turystycznej Północnego Mazowsza, która skupia w swoich szeregach podmioty pragnące angażować się na rzecz rozwoju i promocji regionu.

 

LOT PM jest organizacją działającą od 2004 roku. Celem stowarzyszenia jest m.in. kreowanie i upowszechnianie w kraju i za granicą wizerunku Północnego Mazowsza jako regionu atrakcyjnego turystycznie. LOT PM jest organizacją non profit. Osoby zaangażowane w działania stowarzyszenia są wolontariuszami; organizacja nie zatrudnia pracowników etatowych. Podstawą działania LOT PM są środki pozyskiwane w ramach aplikowanych wniosków o dofinansowanie. Dotychczas, do realizacji w 2022 roku złożono 6 wniosków opiewających na kwotę około 800 000,00 zł.

 

Wśród realizowanych przez LOT PM inicjatyw są:

  • Aplikacja mobilna „Panorama Północnego Mazowsza” – operacja dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego,
  • Wirtualny spacer: „Panorama Powiatu Przasnyskiego”, projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach działania 'Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” dofinansowanie w kwocie 55 000,00 zł,
  • Program Ochrona zabytków: Zadanie pn. Czernice Borowe, kolej wąskotorowa (z 1915 roku): I etap prac remontowo-konserwatorskich torowiska na odcinku Górki – Czernice Borowe dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu — dofinansowanie 180 000,00 zł,
  • Impreza cykliczna: Rajd Gwiaździsty im. Zacheusza Nowowiejskiego,
  • mpreza cykliczna: Korona Ziemi Przasnyskiej – cykl biegów w powiecie przasnyskim,
  • Oznakowanie szlaków kajakowych rzek: Omulew, Orzyc i Wida.

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
8 miesięcy temu

Zalew Ruda pod Mławą przejdzie renowacjęPrace renowacyjne prowadzą Wody Polskie i to one pokryją ich koszt. Inwestycja jest szacowana na 14,5 mln zł.
Zalew Ruda pod Mławą wybudowany w czynie społecznym, w latach 70 tych ubiegłego stulecia przejdzie gruntowną renowację. – Naprawa gruntowana zapory, pogłębienie zbiornika przysłużą się temu, że będzie on lepiej dotleniony i wpłynie to korzystnie na różnorodność gatunkową fauny i flory w wodzie – powiedziała nam Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Mławie.

Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
8 miesięcy temu

Codziennik Mławski Umowa na przebudowę zalewu Ruda podpisana. Prace potrwają ponad rok— 23/03/2022 Wczoraj na tamie zbiornika wodnego Ruda Wody Polskie w obecności wiceministra, pani poseł i samorządowców podpisały umowę z wykonawcą na przebudowę tego zbiornika. Inwestycja kosztować będzie 14,5 mln zł, a prace potrwają do listopada 2023 r.  Zaplanowany zakres prac: Czasowe opróżnienie zbiornika z wody przewidziane w 2 etapach, aby zachować ichtiofaunę zbiornika w możliwie nienaruszonym stanie: etap I: wykonanie przegrody z wykorzystaniem istniejącej ostrogi, odłowienie ryb poniżej miejsca przegrodzenia, zarybienie górnej części zbiornika odłowionymi rybami i wykonanie robót budowlanych poniżej miejsca przegrodzenia, w tym przepławki etap II:… Czytaj więcej »