Miasto Przasnysz powita na świecie mieszkańców, którzy przyjdą na świat jako pierwsi i ostatni w danym w roku.

Miasto Przasnysz buduje nową, świecką tradycję. Burmistrz postanowił uhonorować ostatnich i pierwszych mieszkańców, którzy urodzili się w danym roku kalendarzowym. Upominki dostaną dwie nowo narodzone Przasnyszanki. Jedna z dziewczynek urodziła się w sylwestra tuż przed rozbłyskiem fajerwerków. Narodziny drugiej powitały nadejście nowego, 2021 roku.

 

Obie dziewczynki, które zostaną uhonorowane, urodziły się w naszym mieście, a rejestracja urodzeń odbyła się w USC Przasnyszu. Choć sam akt urodzenia nie zawiera takich danych, to godzina urodzenia dziecka znajduje się w tzw. aktach zbiorowych urodzenia, czyli zgłoszeniu urodzeń, które są przekazywane do USC ze szpitala.

 

– Miasto Przasnysz chce w uroczysty sposób powitać na świecie swoich mieszkańców, którzy jako pierwsi i ostatni w danym roku kalendarzowym przychodzą na świat. Będzie to cykliczna inicjatywa, która rozpocznie się w najbliższym tygodniu w Urzędzie Miasta w Przasnyszu. Dzięki niej, rodzice dziecka dowiadują się, że ich pociecha jako pierwsza lub ostatnia trafiła w nasze spisy urodzeń w danym roku – powiedział burmistrz Łukasz Chrostowski.

Oprócz standardowych przasnyskich „bodziaczków” i listu gratulacyjnego, rodzice dzieci otrzymają mały – związany z naszym miastem – upominek.

– Nasz Urząd Stanu Cywilnego słynie z różnych innowacji. To nie koniec ciekawostek, którymi zaskoczy naszych mieszkańców w tym roku – dodaje włodarz.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments