Miasto Przasnysz podzieliło pieniądze na przeciwdziałanie uzależnieniom. Znamy listę dofinansowanych projektów

Na stronie Urzędu Miasta Przasnysz pojawiła się informacja z wynikami otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Wiemy, które organizacje otrzymały dotację.

 

Tegoroczny konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym został rozstrzygnięty. Burmistrz przyznał dotacje celowe na wsparcie realizacji zadań publicznych w 2024 roku 8 podmiotom.

Pieniądze na działanie otrzymały:

 1. Przasnyskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Orlik”, projekt – „Trzeźwość to styl życia” – 41 600,00 zł
 2. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Przasnyszu – „Wolni od…II” – 7 500,00 zł
 3. Auto Moto Klub „Rzemieślnik” – „Rajdowe Kryterium Orlika 2024” – 22 000,00 zł
 4. Stowarzyszenie Arena Dobra – „Sportowe szaleństwa w Przasnyszu w 2024 roku.” – 23 000,00 zł
 5. Chorągiew Mazowiecka ZHP w Przasnyszu – Razem Łatwiej – Profilaktyka z Harcerzami”- 24 100,00 zł
 6. Miejski Klub Sportowy w Przasnyszu – „Biegaj, strzelaj i wygrywaj z MKS Przasnysz” – 60 000,00 zł
 7. Stowarzyszenie „Przasnyski Klub Tenisowy” – „Tenis ziemny – z domu na kort” – 8 500,00 zł
 8. Klub Sportowy Przaśnik Przasnysz – „Przasnyska Aktywna Integracja” – 20 000,00 zł

Pieniędzy nie otrzymały:

 1. Klub Sportowy Kobiet Przasnysz – „Aktywne piłkarki z KSK Przasnysz”
 2. Stowarzyszenie Przasnyscy Seniorzy – „Seniorze żyj zdrowo bez alkoholu”
 3. Stowarzyszenie Obywatelski Konwój Humanitarny – „Festiwal Rockowo – HipHopowy połączony z warsztatami muzycznymi Uliczną Galerią Dźwięku oraz warsztatami fotograficznymi dla młodzieży i dorosłych, a także warsztatami muzycznymi dla dzieci. Profilaktyka antyalkoholowa.
 4. Fundacja „Razem dla rodziny” – „Razem mamy moc”

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan z Przasnysza
Jan z Przasnysza
1 miesiąc temu

Pieniądze na działanie otrzymały: Przasnyskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Orlik”, projekt – „Trzeźwość to styl życia” – 41 600,00 zł Pieniędzy nie otrzymały: Klub Sportowy Kobiet Przasnysz – „Aktywne piłkarki z KSK Przasnysz” Stowarzyszenie Przasnyscy Seniorzy – „Seniorze żyj zdrowo bez alkoholu” Stowarzyszenie Obywatelski Konwój Humanitarny – „Festiwal Rockowo – HipHopowy połączony z warsztatami muzycznymi Uliczną Galerią Dźwięku oraz warsztatami fotograficznymi dla młodzieży i dorosłych, a także warsztatami muzycznymi dla dzieci. Profilaktyka antyalkoholowa. Fundacja „Razem dla rodziny” – „Razem mamy moc” Może ja czegoś nie rozumiem, ale nikt nikomu nie każe być alkoholikiem. Natomiast ci co nie otrzymali, mogą się czuć… Czytaj więcej »

Nic nie rozumiesz
Nic nie rozumiesz
1 miesiąc temu

Człowieku, alkoholizm to ciężka choroba . Obyś nigdy nie musiał zmagać się z nią sam lub członek Twojej rodziny. Moim zdaniem Stowarzyszenie „Orlik” powinno dostać dużo więcej pieniędzy, natomiast dzieje się, że tyle dano na sport. Sportowcy mają lub mogą mieć pieniądze z wielu innych źródeł. To jest okradanie ludzi chorych i ich rodzin

Janek
Janek
1 miesiąc temu

choroba, no tak każą mu chlać, wlewają do gardła wódę a potem my zrobimy sciepę na leczenie (szpitalne!), na profilaktykę, na rentę pijacką bo panisko nie przepracował dnia na umowie, a na starość najlepiej zapewnić ciepły dom starości oczywiście z naszych podatków. To kto kogo OKRADA?

Nie rozumiesz
Nie rozumiesz
1 miesiąc temu

Nie rozumiesz nic. W stowarzyszeniu Orlik są ludzie i całe rodziny, które nie piją i walczą o to, aby nie pić! Dlatego trzeba ich wspierać wszelkimi sposobami

Jan z Przasnysza
Jan z Przasnysza
1 miesiąc temu
Reply to  Nie rozumiesz

Ja nie piję bo nie chcę, a nie że nie mogę. Nikt od jednego piwa nie stał się alkoholikiem, ale go w sobie wytrenował. Taka jest moja filozofia.

Nie rozumiesz
Nie rozumiesz
1 miesiąc temu

To jesteś szczęściarzem. Są ludzie, którzy bardzo szybko się uzależniają, bo mają takie geny. Poza tym w różnych rodzinach jest inna kultura picia alkoholu. Dlatego, jeśli osoba uzależniona walczy z nałogiem i nie chce pić – trzeba ją wzmacniać a nie dołować

Jan z Przasnysza
Jan z Przasnysza
1 miesiąc temu
Reply to  Nie rozumiesz

Niestety,mojego myślenia nie zmienisz. W ogóle mi nie żal alkoholików, każdy człowiek potrafi liczyć do jednego,a jeśli wie po tym jednym, że drugi to tragedia dla niego i jego bliskich, to drugiego nie spożywa i kropka. Niech słaby, przyjmie zasadę „jednego”. I nad czym tu dywagować? Podam Ci jeszcze dwie, krótkie definicje do przemyślenia: 1.Choroba samoistna, jest to zjawisko zachodzące w organizmie ludzkim wbrew woli człowieka, powodująca jego degradację. 2.Choroba dedykowana, jest to zjawisko zachodzące w organizmie ludzkim z woli człowieka, powodująca jego degradację. Czy potrafisz zakwalifikować alkoholika do poprawnej definicji? Natomiast sprawa moralności samorządowców przy podziale funduszy, to odrębny… Czytaj więcej »

Znowu na sport
Znowu na sport
1 miesiąc temu

Co mają wspólnego Auto Moto Klub „Rzemieślnik” – „Rajdowe Kryterium Orlika 2024” – 22 000,00 zł Stowarzyszenie Arena Dobra – „Sportowe szaleństwa w Przasnyszu w 2024 roku.” – 23 000,00 zł Chorągiew Mazowiecka ZHP w Przasnyszu – Razem Łatwiej – Profilaktyka z Harcerzami”- 24 100,00 zł Miejski Klub Sportowy w Przasnyszu – „Biegaj, strzelaj i wygrywaj z MKS Przasnysz” – 60 000,00 zł Stowarzyszenie „Przasnyski Klub Tenisowy” – „Tenis ziemny – z domu na kort” – 8 500,00 zł Klub Sportowy Przaśnik Przasnysz – „Przasnyska Aktywna Integracja” – 20 000,00 zł z pieniędzmi na uzależnienia? To zwykłe wykorzystywanie znajomości w… Czytaj więcej »

Mario
Mario
1 miesiąc temu

Wg informacji z info przasnysz klub tenisowy kilka dni temu zarejesrtował sie jako stowarzyszenie. I dostał juz 8500zł. Coś wam to przypomina

Obserwator
Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  Mario

Jak się okazuje niektórym wolno wszystko. Przykre to jest. Układ.

Edek
Edek
1 miesiąc temu
Reply to  Mario

No jak nie jak tak.